de de de


Novinky:

Chcete si vyměnit okna? Poradíme vám s výběrem

Pokud plánujete rekonstrukci rodinného domu, měli byste přemýšlet i nad výměnou stávajících oken, abyste zlepšili tepelněizolační vlastnosti nemovitosti. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství materiálů, přičemž velké oblíbenosti se těší především plastová okna, ovšem setkáte se i s okny dřevěnými, hliníkovými a špaletovými. V následujících řádcích se tedy podíváme podrobněji na jednotlivé varianty, neboť každá má své přednosti a úskalí.

Plastová okna, která mají šmrnc

Snad nejvíce používaná jsou v posledních letech plastová okna. Technologie se však neustále zdokonalují, a tak plastová okna vyrobená před patnácti lety nemají tak vynikající vlastnosti jako ta současná. S plastovými okny se dočkáte tepelných úspor, takže se vám pořizovací náklady poměrně rychle vrátí. Stejně tak se zlepší zvuková izolace, což oceníte v případě, jestli bydlíte u hlavní cesty či na rušném místě.

Dřevěná okna EuroW

Dřevěná okna nabízí skvělou izolaci

Pokud se vám zamlouvá přírodní materiál, nadchnou vás po všech stránkách dřevěná okna. Působí elegantně, jsou vyrobená z mořeného českého dřeva a nabízí silnou izolaci. Ušlechtilý vzhled je přidanou hodnotou dřevěných oken.

Hliníková okna se vyznačují nadčasovým designem

V posledních několika letech se do popředí prodrala hliníková okna, která se chlubí luxusním vzhledem, vysokou mechanickou pevností a perfektní odolností. Hliníková okna jsou ideální volbou pro novostavby, ovšem často si je nechávají instalovat i majitelé rodinných domů při rekonstrukci. Hliníkový materiál je vhodný pro velkoformátová skla.

Špaletová okna na historické stavby

Preferujete spíše klasiku? Památkáři vám nedovolí do bytu si dát klasická plastová či dřevěná okna? V takovém případě na scénu nastupují špaletová okna, která se snadno ovládají a poskytují skvělou tepelnou izolaci.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*