de de de


Novinky:

Garážová vrata v mnoha variantách

Při výběru plotů a vstupních bran bude hrát největší roli použitý materiál. Garážová vrata si vybíráme především podle konstrukčního řešení.

Ploty, brány, vrata

Rozhodujícím faktorem při výběru plotu nebo brány může být použitý materiál. Standardně se tyto architektonické prvky vyrábějí ze dřeva nebo z kovu. Zásadním rozdílem mezi dřevěným a kovovým plotem je pochopitelně jeho životnost.

  • Rozdíl, který je v pořizovací ceně (kovový je nákladnější), se vrátí v podobě delší životnosti a odolnosti.

Kovové ploty a brány mají také mnoho variant zpracování, tudíž je lze využít prakticky u každého objektu. Což znamená u rustikálně či moderně laděného domu anebo i u průmyslových objektů.

  • Kovové ploty mají velkou odolnost vůči povětrnostním vlivům i díky speciální úpravě, kterou je žárové pozinkování a stříkání komaxitovou práškovou barvou.

Rozdíl mezi kovovým a dřevěným plotem je i v jeho náročnosti na údržbu. Zatímco dřevěný plot je většinou zapotřebí každoročně natírat, kovový je v podstatě bezúdržbový. Tuto vlastnost oceníte především u frekventovaných komunikací. Barva sice může doznat určité úhony, ale zinek pod ní zabrání devastující korozi.

Garážová vrata

Garážová vrata v mnoha konstrukčních variantách

Nezbytnou součástí každé garáže jsou garážová vrata. Jedním z parametrů při volbě vhodného konstrukčního řešení jsou i nároky na prostor.

  • Jestliže je právě nedostatek místa vaším problémem, pak jsou řešením boční garážová vrata. Ta se používají v prostorách, kde je nedostatek místa pod stropem pro umístění pohonu a dílů hřídele samotných vrat.
  • Alternativou k bočním garážovým vratům jsou sekční garážová vrata. Konstrukce je řešena panely (sekcemi), které jsou vedené v kolejnicích. Protiváhou jsou pružiny umístěné na hřídeli.
  • Pro průmyslové haly jsou vhodná rolovací garážová vrata. Ta se dělí na sekční a rolovací. Od standardních vrat se liší především konstrukcí, která bývá robustnější vzhledem k větší velikosti stavebního otvoru.
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*