de de de


Novinky:

Hliníková okna poráží svými vlastnostmi ty ze dřeva i plastu

Cimrmanovský výrok „Budoucnost patří aluminiu“ se stává realitou. Kdo chce sáhnout po stavebním materiálu budoucnosti, ten volí hliník. Pro okna, dveře i prosklené systémy.

Jak si vybrat nejlepší okna nebo dveře?

Žádný jiný materiál nenabízí pro okna a dveře tolik pozitivních vlastností, jako aluminium čili hliník. Nabízí životnost srovnatelnou s životností samotných staveb, vysokou pevnost vhodnou i pro větší konstrukce, bezúdržbovost, takřka nezničitelnost a bezvadný vzhled. Hliník už dávno není jen našedlým kovem, ale k dispozici je v mnoha barevných úpravách. Hliníková okna jsou sice finančně náročnějším řešením, ale jen pokud se na ně koukáme krátkozrace. Jedině okna z hliníku nebudou degradovat a prožijí svůj život spolu s domem. Takže vás rozhodně přežijí. Pak už se na jejich cenu koukáme poněkud jinak.

Stejně unikátní vlastnosti poskytuje hliník i pokud jde o dveře. Designové možnosti jsou poměrně široké, barevné bezmezné. Hliníkové dveře jsou řešením ve chvíli, kdy potřebujeme řešit dveře atypickým způsobem, nebo když jde o velkoformátové dveře.

Hliníkové posuvné dveře

Hliníkové systémy pro velkoformátové systémy

Další uplatnění má hliník v moderní architektuře. Hliníkové systémy se hodí pro exteriér i interiér. Využívají se jako hliníkové fasády i hliníkové systémy s požární odolností. Jsou ideálním řešením pro konstrukce zimních zahrad, prosklení teras i kvalitnější zasklení balkonů. V interiéru se využívají jako hliníkové stěny či příčky.

Hliníkové stavební součásti Pruniwerk

Hliníková okna a dveře, hliníkové systémy, ale i světlovody dodává firma Pruniwek. Společnost k výrobě používá hliníkové profily prestižních dodavatelů, kterými jsou polská firma Ponzio, nebo německý podnik Schüco. Kvalitní je i používané zasklení profilů od firem SAINT-GOBAIN GLASS SOLUTIONS a Pilkington. Používají se izolační dvojskla s Ug=1,1 W/m2.K a izolační trojskla s Ug=0,6 W/m2.K. Pruniwerk své výrobky dodává stavebním firmám i drobným investorům.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*