de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Jak dostat pod kontrolu růst řas v koupacím jezírku?
Jak dostat pod kontrolu růst řas v koupacím jezírku?

Jak dostat pod kontrolu růst řas v koupacím jezírku?

Přemnožily se vám v koupacím jezírku řasy a ty teď způsobují neplechu v jeho rovnováze? Voda je znečištěná a o nějakém koupání nemůže být ani řeč? Růst řas v koupacím jezírku na zahradě můžete mít pod kontrolou, stačí jen vědět, jak na to.

Pozor na množství živin a kyslíku

V koupacím jezírku lze pro regulaci růstu řas použít stejná opatření jako v jakémkoli jiném typu vodní nádrže. Klíčové je udržovat optimální hladinu živin a kyslíku ve vodě. Toho lze dosáhnout pravidelným odstraňováním organických látek z hladiny, tedy spadaného listí a nečistot. K udržování čistoty povrchu jezírka a k zabránění hromadění nečistot na dně lze použít také skimmer. Ten může být vybaven vlastním čerpadlem nebo jej můžete napojit na čerpadlo filtrace. Kromě toho je důležité instalovat do koupacích jezírek filtr, který pomůže snížit obsah živin ve vodě. Filtr bude hrát důležitou roli při kontrole růstu řas tím, že zachytí nečistoty a potravu, kterou ryby nesnědly, a která by jinak vytvořila prostředí bohaté na živiny pro množení řas. Nečistoty podporující růst řas se mohou ve vodě objevit také v důsledku protržení fólie. Oprava jezírkové fólie ale nemusí být vůbec levná.

Sledování úrovně pH

Dalším faktorem, který je třeba pravidelně sledovat, je úroveň pH v bazénu. Řasám se nejlépe daří v zásaditých podmínkách (pH 8 nebo vyšší). Takže udržování této hladiny co nejblíže neutrální hodnotě (pH 7) zabrání jejich růstu.

Méně slunečního záření

Nejúčinnějším způsobem, jak omezit růst řas v koupacím jezírku na zahradě, je omezit sluneční záření. Toho lze dosáhnout zajištěním stínu nebo vysazením vodních rostlin na hladině jezírka. Lekníny, vodní hyacinty a další plovoucí rostliny jsou obzvláště vhodné pro blokování slunečního záření a měly by pokrývat alespoň 50 % plochy jezírka. U menších koupacích jezírek může být potřeba zakrýt až 70 % plochy. Kromě toho je nezbytné, aby byla koupací jezírka postavena tak, aby byla hluboká alespoň 1 metr; to pomůže minimalizovat pronikání slunečního záření do vody.

Dodržováním těchto kroků zajistíte, že se ve vašem koupacím jezírku nebudou tvořit řasy a že bude bezpečné a příjemné ke koupání. Pokud však problém přetrvává, je nejlepší obrátit se na odborníka, který vám pomůže situaci posoudit a zvládnout.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu