de de de


Novinky:

Kožené sedací soupravy potřebují péči

Kožené sedací soupravy mají nádech luxusu, a přesto jsou velmi praktické. Hodí se zejména pro alergiky a snadno se udržují. Jenže kůže, stejně jako každý jiný přírodní materiál potřebuje občas i nadstandardní péči, aby vydržela dlouho jako nová.

Pozor si dávejte na sluníčko a vysoké teploty

Kožené sedací soupravy nesnáší vůbec dobře přímé sluneční záření ani vysoké teploty, je tedy potřeba dodržovat základní pravidla a umisťovat je vždy alespoň půl metru od zdroje tepla – krbu nebo topení.  Vyhnete se tak předčasnému stárnutí kůže jako materiálu, předejdete jejímu popraskání, lámání a vyblednutí barvy. Zůstane také déle vláčnou a bude tedy stále jako nová. Aby useň nevysychala a barvy neblednuly, je nutné ji chránit i proti sluníčku. Pokud už není zbytí a sedačka je většinu dne vystavena slunci – stojí tedy u okna, ošetřete ji speciálním UV sprejem.

Kožená sedací souprava KAVALI s elektrickým polohováním

Chraňte ji před potem

Možná by vás to ani nenapadlo, ale je velmi důležité chránit vaši koženou sedačku před potem. Nejvíce se potíme v létě a je to také toto roční období, kdy chodíme nejvíce odhalení. Pokud si sednete na koženou sedačku a budete zpocení, pot by mohl kůži uškodit, protože je agresivní. Nejlépe tak uděláte, když přes ni přehodíte přehoz, ovšem takový, který nebude pouštět barvu, která by ji mohla nehezky obarvit a znehodnotit.

Běžná údržba je také důležitá

Co se týče běžné údržby, ta není vůbec nijak náročná. Pravidelně stačí, když budete sedačku utírat vlhkým hadříkem, aby na ní nelpěl prach. Můžete ji i vysát, což je nejjednodušší řešení, pokud máte doma nějakého chlupatého mazlíčka. Alespoň jednou za rok by měla být kožená sedací souprava ošetřená impregnačním přípravkem vhodným na kůži. A co ještě můžete udělat? Střídejte místo. Abyste předešly změnám vzhledu kůže a nevznikaly nevzhledné tvrdé rozdíly, pravidelně střídejte na sedačce místa k sezení, tak aby byla zatěžovaná rovnoměrně.

Je to tak snadné.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*