de de de


Novinky:

Na co si dát pozor při výběru klimatizace do pokoje

Klimatizace nejen chladí, ale moderní přístroje umí i hřát a čistit vzduchu. Ještě nedávno byla klimatizace v českých domovech spíše raritou, ale dnes už často patří k základnímu vybavení novostaveb. Důvodem jsou nejen přijatelnější ceny, pěkný design, který nekazí vzhled vaší domácnosti, ale i lepší informovanost veřejnosti, jak správně klimatizaci použít a jak se o ní starat. Klimatizace již není strašákem, ale naopak vítaným pomocníkem doma i na pracovišti.

 

Na co se tedy před nákupem zaměřit?

  • Kde bude přístroj umístěn? Případně, zda ho chcete přesunovat?
  • Jak často budete klimatizaci používat?
  • Budete klimatizací také topit, nebo jen chladit?

klimatizace nastenna

Odpovědi na tyto otázky rozhodnou o vašem výběru klimatizace. V případě, že ji budete chtít používat jen opravdu příležitostně v největších letních vedrech, pak vám bude pravděpodobně stačit nějaký základnější model. Jestliže ji budete chtít používat i v zimě k přitápění, pak je třeba myslet na tuto funkci a zvolit kvalitnější přístroj. Pokud požadujete větší spektrum funkcí, jako je čistění vzduchu nebo zvlhčování, opět je třeba najít vhodný model.

Jestliže chcete vaši klimatizaci přesouvat dle potřeby, pak dejte přednost mobilní verzi před stacionární jednotkou. Navíc mobilní klimatizace nevyžaduje stavební úpravy, pouze vystrčíte z okna chladící hadici. Tento typ klimatizace je oblíbený do pronájmů a historických budov, ale i pro domácí použití.

mobilni klimatizace sencor

Hlučnost klimatizace

Hlučnost je důležitým parametrem, obzvlášť budete-li ji chtít používat v ložnici nebo pracovně. Některé přístroje nabízí i komfortní a úsporný noční režim (sleep). Tento režim sníží otáčky, v důsledku toho chladí méně, abyste v noci neprochladli, a je i méně hlučnější.
Pozn. hlučnost lepší pračky se pohybuje okolo 50 dB, kvalitní lednice cca 40 dB a myčky nádobí cca 60 dB. V souvislosti s těmito hodnotami můžete bez obav vybrat i vaši tichou klimatizaci.

Výkon přístroje souvisí s velikostí pokoje

Výkon přístroje je důležitým ukazatelem především v souvislosti s velikostí pokoje, kde budete klimatizaci používat. Čím větší pokoj máte, tím větší výkon by měla mít vaše uvažovaná klimatizace. Ale nebojte, nemusíte nic složitě propočítávat. Většina výrobců uvádí, pro jak velký pokoj se daný přístroj hodí.

mobilni klimatizace

Neopomeňte spotřebu přístroje

Spotřeba klimatizace je také důležitým ukazatelem. Rozhodně není nejekonomičtějším řešením vybrat bez rozmyslu nejlevnější klimatizaci, abyste to, co ušetříte, následně přeplatili na elektřině. Ohlídejte si tedy její spotřebu a energetickou třídu, doporučujeme proto volit přístroj o energetické třídě A a vyšší.

Klimatizaci vybírejte s pečlivostí. Zjistěte si jaké má vybraná klimatizace funkce, zda může topit, čistit či zvlhčovat vzduch. Věděli jste, že novinkou jsou také vůně do klimatizací, které vám provoní celý byt?

Nabídka je v současnosti opravdu pestrá a jistě si vybere každý zájemce o klimatizace.

 

logo

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*