de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Proč vsadit na pronájem oproti vlastnímu bydlení?

Proč vsadit na pronájem oproti vlastnímu bydlení?

Pronájem nebo pořízení vlastního bytu? To je otázka, na kterou hledá odpověď asi velká spousta lidí. Jestliže vážně uvažujete právě o pronájmu, zmíníme se o jeho kladech. O výhodách převyšujících investici do vlastního obydlí. Možná díky následujícím řádkům velice rychle zjistíte, že právě tohle je ideální volba také pro vás.

Úspora peněz

Když se rozhodnete pro pronájem bytu, v první řadě ušetříte nemalé množství finančních prostředků. To znamená, že nepotřebujete tak velkou vstupní investici. Maximálně zaplatíte dopředu dva nebo tři nájmy, jako takovou kauci, kdybyste v bytě cokoliv poškodili.

Oddechnout si můžete také z pohledu nejrůznějších oprav, které se vám jako pronajímatelů vůbec netýkají a jdou za samotným majitelem. I v tomto směru ušetříte peníze.

apartment

Vysoká flexibilita

Pronájem bytu, to je především maximální flexibilita. Na mysli máme to, že se v podstatě ze dne na den můžete sebrat a odstěhovat na jiné místo za prací či z jiného důvodu. Ano, obvykle je to po uplynutí nějaké výpovědní lhůty dvou až tří měsíců. Pronájem je do určité míry o svobodě, která vás rozhodně nikterak nesvazuje.

Jaká skrývá pronájem negativa?

Pro úplnost samozřejmě doplníme i zmínku o nevýhodách pronájmu. Z logiky věci jasně vyplývá, že pronájem nelze považovat jako investici, protože pravidelný nájem nevkládáte do svého majetku a tím pádem ho ani nezhodnocujete. Zároveň musíte umět žít i s jistým rizikem, že v průběhu doby může dojít k nečekanému zdražení nájemného nebo naopak můžete být z takového nájmu vykázáni. To všechno je pochopitelně podchyceno nájemní smlouvou, ale taková rizika tu jednoduše jsou.

Tak co, jste zastánci pronájmu bytu nebo raději budete investovat po vlastního? Po přečtení výše uvedených řádků byste už měli mít do jisté míry jasno. Jak to tedy je v tomto směru u vás samotných?

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*