de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Pružinovou nebo pěnovou matraci? Která z nich je lepší?
Pružinovou nebo pěnovou matraci? Která z nich je lepší?

Pružinovou nebo pěnovou matraci? Která z nich je lepší?

Odpověď na otázku, která z těchto dvou matrací je lepší, bohužel není tak snadná, jak by se mohlo zdát. Obě totiž mají své výhody i nevýhody a záleží na preferencích každého. Před nákupem proto zvažte nejen to, kolik do matrace chcete investovat, ale také to, jaký typ je pro vás nejvhodnější. Pěnové matrace jsou dnes mnohem běžnější, nicméně ve specializovaných obchodech najdete dostatečně široký výběr pružinových matrací. A dneska už pružiny rozhodně nejsou na škodu…

Taštičkové matrace

Dříve se pružinové matrace vyráběly tak, že pružiny tvořily jednotný systém. Dnes je každá pružina samostatně, což umožňuje větší pohodlí. A protože je každá pružina ve své vlastní „taštičce“, říkáme takovým matracím taštičkové matrace. Jejich výhodou je to, že každá pružina se poloze vašeho těla přizpůsobuje zvlášť, takže i když máte velkou manželskou matraci, nedochází k tomu, že byste při změně polohy obtěžovali partnera houpáním postele. Navíc pružin je v matraci mnohem více: už se nejedná o velké pružiny, ale stovky malých pružinek.

Výhody pružinové matrace

Mezi základní výhody pružinové matrace patří vynikající ortopedické vlastnosti – matrace se dokonale přizpůsobí vašemu tělu, a přitom mu dodá dostatečnou oporu. Vzhledem k tomu, že pružiny jsou malé, nemusíte se bát nepohodlí, které vznikalo při spaní na starých pružinových matracích – proležená matrace už nepůsobí jako dostatečná bariéra a pružina tlačí do žeber. Moderní pružinové matrace jsou navíc dostatečně prodyšné – právě díky zabudovaným pružinám. Chráněni jste tak před vznikem vlhkosti a plísní.

Výhody pěnové matrace

Pěnové matrace jsou velmi pohodlné a dostupné jsou v mnohých cenových relacích – sehnat je tak můžete i velmi levně. Jsou dostatečně pohodlné, ale už nemají takové ortopedické vlastnosti, jako matrace pružinové. Hodí se pro všechny věkové kategorie, pokud ale trpíte problémy se zády, sáhnout byste měli po ortopedických matracích.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*