de de de


Novinky:

Rekonstrukce budov – co a jak udělat?

Rekonstrukční práce na budovách musejí být prováděny s velkou zodpovědností. Základem je výběr kvalitní firmy. I v případě pronájmu lešení pro vlastní potřebu.

Rekonstrukce budov

Revitalizace panelových a bytových domů sestává většinou ze zateplení fasády domu, výměny výplní otvoru, výměny střešní krytiny a dalších klempířských a zámečnických prací. Opravy se mohou týkat i rekonstrukcí balkónů, zábradlí nebo zasklení lodžií. Na veškeré práce je poskytována pětiletá záruka.

  • Při rekonstrukčních pracích na obytných domech nebo komerčních budovách je často nutností použít lešení.
  • Pro mnoho firem je ale výhodnější pronájem lešení nežli jeho finančně nákladné pořizování.
  • Pronájem lešení je nabízeno nejen stavebním firmám či soukromým osobám, ale také investorům, investičním odborům obcí, družstvům a dalším subjektům.

Přímé zajištění je vždy levnějším řešením nežli nabídky zprostředkovatelských firem. Další výhodou krátkodobého i dlouhodobého pronájmu tohoto prvku je i využití odborné montáže a demontáže. Pro jistotu bezpečného postavení a upevnění je tento proces v tomto případě přímo vyžadován a není tedy možné si lešení pronajmout bez odborné manipulace. Montáž i demontáž probíhá pochopitelně za zvýhodněných cenových podmínek. 

surik

Opravy střech

Jednou z nejnáročnějších stavebních prací na budovách je rekonstrukce střech. Zásadní podmínkou správně provedené rekonstrukce je kvalitní střešní plášť a detailně vyřešené hydroizolační vlastnosti samotného střešního pláště i jeho dílčích detailů. Rekonstrukce střech panelových domů se většinou týká rovných nebo jen mírně vyspádovaných střešních konstrukcí.

  • Opravy plochých střech jsou velice zodpovědnou činností, u které je bezpodmínečně nutná kvalitní hydroizolace střechy.
  • Pokud by do objektu a jeho konstrukcí zatékalo, pak by oprava nebo stavebně technické opatření bylo neúčinné a jednalo by se o zbytečnou investici.

Při realizaci hydroizolací plochých střech je tedy nutností dodržet několik zásadních podmínek, mezi které patří nejen hydroizolace, ale také tepelná ochrana, odolnost vůči povětrnostním podmínkám (včetně UV záření), protipožární vlastnosti použitého materiálu a další důležité detaily.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*