de de de


Novinky:

Rozhodli jste se natřít střechu? A jaká je předpověď počasí?

Se střechou je to podobné jako například s domácími spotřebiči. I střecha musí jednoho dne projít údržbou. Stejně jako domácí spotřebiče nebo cokoli jiného má i střecha svou životnost, kterou snižujete, pakliže zanedbáváte čištění střech nebo nátěry střech. Že jste se zrovna k natírání střechy chystali? V takovém případě se nabízí otázka, jaké má být počasí? Na počasí totiž v tomto případě velmi záleží.

Každý, kdo se chce pustit do natírání střechy, by měl myslet na počasí, které je třeba si před prvním nánosem barvy zkontrolovat. Při natírání střechy (zejména při natírání plechové střechy) je velice důležité, aby byl povrch střechy naprosto suchý. Stejně tak je důležité, aby teplota nebyla nižší než pět stupňů Celsia, aby následující nátěr rychle zasychal. Na druhou stranu pozor na příliš vysoké teploty, které barvě na střeše taky zrovna nesvědčí. A ostatně vysoké teploty nesvědčí ani vám, hrozí spálení nebo úpal.

Než začnete s nátěrem střechy

Podobně jako u malování pokojů, i v případě nátěrů střechy se musí střecha pořádně připravit na nový nátěr. Jinými slovy se musí vyčistit a musí se také zbavit veškerého starého nátěru. Tímto krokem se navíc zajistíte, že se bude barva opravdu dobře nanášet a že se barva hezky spojí s povrchem, na který je nanášena. Pokud si střechu na nový nátěr dopředu nepřipravíte, budete muset postup opakovat zanedlouho znovu. Nátěr opravdu dlouho nevydrží na nevyčištěném povrchu.

střecha nátěr

zdroj: pixabay.com

Jak si vybrat barvu

Při výběru barev, které nanesete na střechu, se orientujte podle toho, k čemu jsou barvy určeny. Pokud natíráte plechovou střechu, barva by měla být určená na plechové střechy a měla by mít vysokou míru trvalé elasticity. Hitem současné doby jsou barvy jednovrstvé, které šetří čas i námahu.

Čas i námahu ale ušetříte i tak, když si na nátěry střech pozvete profesionála. O nátěry střech, čištění střech nebo také o nátěry fasády či čištění dlažby se vám postará specialista Tomáš Hanák z firmy HANÁK SERVIS s.r.o., kterého si můžete objednat na webu hanakservis.cz.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*