de de de


Novinky:

Sekačka na trávu na baterie

Odrazuje vás při sekání kabel, který za sebou musíte vláčet u elektrické sekačky? Zároveň nedáváte přednost ani sekačkám benzínovým, jež mohou být někdy až příliš těžké a hlučné? Pak pro vás existuje jiná alternativa. Tou je sekačka na trávu na baterie.

Právě s pomocí tohoto produktu docílíte efektivního sekání. Pokud navíc kopíte značkový model věřte, že akumulátor lze pak pohodlně využít i v dalších kompatibilních zařízeních, jakými jsou například křovinořezy a mnohé další zahradní pomůcky.

Jak vybrat sekačku na baterie?

Vaším odrazovým můstkem by se měla stát kapacita baterie, která obvykle odpovídá tomu, jak velkou plochu budete chtít sekat. Kapacita mezi 2 až 3 Ah je pro plochy do 300 metrů čtverečních. Kapacita mezi 3 až 4 Ah vám umožní posekat téměř dvojnásobnou rozlohu. Pokud byste měli velkou zahradu, nezapomeňte si pořídit i náhradní akumulátory, ať nemusíte čekat, než se vám dobije jeden akumulátor.

Mezi důležité parametry při výběru akumulátorové sekačky na trávu patří nastavení výšky sečení, jež by se v ideálním případě mělo pohybovat mezi 20 až 80 milimetry. Větší rozsah je vhodný k tomu, abyste si mohli zastřihnout trávník tak, jak vám bude vyhovovat.

Dále je to šířka záběru. I tento údaj hodně odpovídá tomu, jak velkou máte plochu pro sekání. S nárůstem šířky sečení totiž budete sekat mnohem rychleji. Obvykle jsou moderní akumulátorové sekačky spjaty se šířkou sečení od 320 do 430 milimetrů.

Nakonec se zaměřte také na velikost sběrného koše. Čím vyšší bude, tím méně častěji budete vysýpat trávu. Na trhu můžete narazit na produkty s velikostí sběrného koše od 30 do 65 litrů.

Skitterphoto / Pixabay

Příjemné funkce akumulátorové sekačky

Výše uvedené parametry lze u sekačky na trávu považovat za naprostý základ. Pokud chcete být při výběru hodně precizní a dopřát si i některých nadstandardních funkcí, trochu vám napovíme. Přednost dejte kupříkladu rychlonabíjení, díky němuž budete mít akumulátory připravené k práci během velice krátkého času.

Příjemná jsou i výškově stavitelná madla, pokud by se sekačkou kromě vás pracoval i někdo jiný. U některých modelů si navíc můžete všimnout i toho, že jejich rotační nůž je naprosto totožný s tloušťkou sekačky, takže s ní budete moci jezdit těsně u zdi a u obrubníků.

Velkou výhodou se pro vás stane pojezd. Sekačka na trávu na baterie, která za vás pojede a na vás zbyde jen zatáčení a vyhýbání se překážkám v cestě. To je ideální model, s nímž se budete s nadšením pouštět do sekání trávy.

Tak neváhejte a vyzkoušejte v rámci sekání něco nového. Akumulátorové sekačky se dostávají do čím dál většího povědomí mnohých zákazníků, jež touží po něčem novém, efektivním a lepším, než mají aktuálně doma. A takové jsou přesně akumulátorové sekačky.

Ohodnoťte článek

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*