de de de


Novinky:

Jak na výběr digitálního piana

Hrajete rádi na klavír, ale vaši sousedé nadšení z několika hodinového cvičení sdílejí? Chcete svou hru zaznamenat do počítače a později použít? Nebaví vás klavír každou chvíli ladit? Řešením je pro vás digitální piano. Moderní varianta tohoto oblíbeného nástroje přináší mnoho výhod. Pokud se pro jeho pořízení rozhodnete, měli byste znát několik zásadních parametrů, na které byste se měli při výběru zaměřit.

Možná vás jako první bude zajímat cena, za kterou lze digitální piano pořídit. Cenové rozpětí je opravdu široké. Ty nejlevnější modely začínají na 10 000 Kč, ty nejdražší se vyšplhají až nad 200 000 Kč. V každé cenové kategorii lze od pian očekávat různé vlastnosti. Největšími výrobci jsou v tomto odvětví Yamaha,Casio, Kawai, Roland, Kurzweil a Nord Stage.

Na první pohled vás zaujme vzhled, který je v mnoha případech velmi podobný klasickému pianu. Jiné modely jsou podobné spíše keyboardu. Tělo piana i jeho stojan lze obvykle zakoupit v několika barevných variantách.Klávesy jsou vyvedené buď v lesklé nebo matné variantě. Lesklá varianta je obvyklejší a pohodlnější. Materiál imitující slonovou kost totiž saje pot, takže vaše ruce zůstanou po celou dobu hraní suché. Matné klávesy najdete spíše u levnějších modelů.

Důležité jsou hlavně funkce, které piano nabízí. Jednotlivé modely se od sebe liší počtem a provedením těchto funkcí. Ty napomáhají k co nejrealističtějšímu výsledku. Napodobují tedy hru na skutečný klavír. Zvuky jsou totiž vyvolávány z nahrávek klasických akustických nástrojů. Je ale třeba je digitálně trochu upravit.

Výhodou digitálních pian je možnost připojit sluchátka a nerušit tak hrou své sousedy nebo spolubydlící. Důležitá je také konektivita k dalším zařízením, například USB pro připojení flash disku se skladbami, propojení s počítačem pro přímé nahrávání hry nebo třeba možnost připojit výukovou aplikaci na tabletu.

digitální piano

Pokud rádi hudbu nejen vytváříte, ale také posloucháte, můžete se k hraní inspirovat u významných skladatelů a interpretů. Pro opravdu kvalitní hudební zážitek je také potřeba vhodné vybavení. Jednou z variant je hi-fi systém, neboli hi-fi věž.

Jedná se o sestavu několika prvků, které společně dokáží přehrávat a reprodukovat hudbu. Základním prvkem je přehrávač, který zvládne přehrát soubory z CD disků, SD karet nebo USB. Tyto přehrávače zvládnou většinou také příjem rádiových vln. Starší modely si poradí i s klasickou kazetou. K tomuto přehrávači se připojují reproduktory. Cena takového systému začíná na 1 500 Kč v případě nejlevnějších modelů a končí na desítkách tisíc u těch nejpokročilejších systémů.

Zdroje:

https://www.arecenze.cz/digitalni-piana/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektronick%C3%A9_piano
https://www.bechstein.com/cs/servis/klavirni-radce/digitalni-nebo-akusticke/
https://www.arecenze.cz/hi-fi-systemy/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Hi-Fi

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*