de de de


Novinky:
Home » Sport » Jak začít se sportem?
Jak začít se sportem?
kuchynsky mixer

Jak začít se sportem?

Nejeden a nejedna z nás se setkali s pocitem, že snad každý okolo nich je nadšený sportovec a že bychom tedy také měli začít něco dělat. Jenže co a jak?

Přes zimu nám to tak ani nepřijde, protože většina sportovců je schovaná uvnitř tréninkových hal, v posilovnách a fitness centrech. Jakmile ale vykouknou sluneční paprsky, vyrojí se běžci, cyklisté, turisté, hráči kolektivních sportů i jezdci na bruslích a my máme pocit, že jako jediní na planetě nemáme žádnou aktivitu. Dělat nějaký sport jen proto, že ho dělají ostatní, nemusí být tím pravým prvním krokem správným směrem, lepší je hýbat se tak, jak nás to baví. Jaký sport tedy zvolit a jak na něj přijít?

  • Rozhlédněte se: koumejte a zjišťujte, jaké máte v okolí možnosti. Běh a chůze jsou většinou možné kdekoli, ale třeba máte v okolí plavecký stadion nebo někdo hledá parťáka pro krátké vyjížďky na kole.
  • Využijte sociální sítě: můžete mít ve svém okolí skupinu nadšených turistů, společné výlety se psem nebo běh pro začátečníky
  • Mějte svůj názor: třeba vás budou chtít přibrat kamarádi. Nikdy se ale nenechte do sportu nutit jen proto, že si myslíte, že je to tak správně. Když vás běh nebaví a netěšíte se na něj, nemá to cenu ani kvůli kamarádům.
  • Vzpomeňte si na dětství: co vás bavilo jako děti? Kolo, lezení po stromech, koupání v rybníku? Přeneste to do dospělosti, zkuste lezeckou stěnu nebo krátký cyklovýlet, uvidíte, zda láska zůstala.
  • Nebojte se objevovat. To, že daný sport neznáte nebo jste ho nikdy nedělali, neznamená, že není ten správný čas ho zkusit. Třeba je to zrovna ten váš, ten, který vás chytne a už nepustí.

A nezapomínejte na dobrou náladu a také na správnou životosprávu. Spolu se zvýšením fyzické aktivity potřebuje tělo i více zdrojů energie a samozřejmě i vitamíny a minerály na zlepšení imunity a správné fungování. Smoothie koktejly z ovoce a zeleniny vám dodají vše potřebné a zasytí vás, přesto ale můžete dál fungovat a nepotřebujete hodinu odpočinku jako po svíčkové s knedlíky. Kvalitní kuchyňský mixér vám pomůže s přípravou i uchováním všech vitamínů díky šetrnému zpracování. Mixér RM-2000 od společnosti Orava vás ohromí svým výkonným 2 000 W motorem, šestičepelovým ostrým nožem, nádobou o objemu až 2 l a možností plynulé regulace výkonu až do výše 32 000 otáček za minutu, díky čemuž můžete rozmixovat i tvrdé suroviny, jako je třeba led či obilí. Veškeré suroviny zpracovává tak, že v nich uchovává výživné látky, vitamíny a minerály. Příjemným bonusem je i velmi snadná údržba, jednoduchý způsob demontování a možnost veškeré komponenty mýt v myčce.

S takovýmto pomocníkem v kuchyni máte jistotu, že dáváte svému tělu to nejlepší, a na vašich sportovních výkonech to bude znát.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu