de de de


Novinky:

Podle čeho vybrat kvalitní notebook?

Při výběru notebooku byste se měli zaměřit primárně na to, k čemu tuto výpočetní techniku budete využívat. Je totiž rozdíl, zda si pořizujete notebook na multimédia a hry nebo vám postačí zařízení vhodné na běžnou kancelářskou práci.

Právě tím se liší jednotlivé parametry notebooků.

Kancelářské notebooky

V jejich prospěch hovoří bezpochyby nižší pořizovací cena. Na trhu představují ve své podstatě ten nejlevnější sortiment. Jsou určeny pro nenáročné zákazníky. Svým výkonem však dostačují na běžné operace realizované jak doma, tak v kanceláři.

Počítat musíte zároveň s tím, že nižší cena je vykoupena trochu horším fyzickým zpracováním. To znamená, že aplikovány jsou kupříkladu plasty. Ani kvalita displeje nebude nejlepší.

Herní notebooky

Ty rozeznáte už při letmém pohledu. Mají speciální herní design, někdy dokonce i několik funkčních prvků navíc, jež oceníte právě při hraní počítačových her. Jejich doménou je především procesorový výkon a kvalitní grafická karta. Ta si poradí s jakoukoliv nejnovější hrou.

Mezi negativa patří rozhodně větší velikost. Předkládaný výkon je ostatně třeba schovat do odpovídajícího těla. Zároveň se připravte na kratší výdrž na baterie.

Profesionální notebooky

Těmi nejdražšími modely budou s největší pravděpodobností notebooky určené pro profesionály a manažery. Pro zákazníky prahnoucí po vysokém výkonu, ať už jde o ten multimediální nebo výpočetní. Kvalita se zároveň odráží i do nejmenších detailů. Štíhlé tělo, kovové šasi, prvotřídní displej a mnohdy i rozšířená záruka. To je naprosto běžný standard u této kategorie notebooků. Takový luxus je samozřejmě vykoupen tím jediným, a to je podstatně vyšší cena oproti kancelářským notebookům, ale také převyšující u notebooků herních.

Je tedy pouze na vás samotných, k čemu notebook budete potřebovat.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*