de de de


Novinky:

Vybíráme nové domácí kino

I přestože na multimediální kina narazíte v každém větším městě, roste zájem o jejich domácí podobu. Lidé si chtějí stále častěji užívat tohoto nevšedního zážitku v pohodlí vlastního příbytku. Abyste se však při sledování svého filmu měli opravdu na co těšit, musíte v první řadě zvolit to správné domácí kino.

Dnes už na nákup tohoto zařízení nepohlížejte, jako na pořízení několika reproduktorů. Vnímejte svůj budoucí multimediální zážitek skutečně komplexně.

Pořiďte si velký televizor a přidruženou techniku

Na počátku všeho je vhodné vlastnit velkou úhlopříčku pro sledování filmových novinek, popřípadě vsadíte na vyspělejší řešení v podobě dataprojektoru. Obraz je jednou částí domácího kina a zvuk tou druhou a nutno podotknout, že velice zásadní.

domaci kinoZákladem všeho jsou bezpochyby reproduktory v kombinaci se zesilovačem, jejž se stará o patřičný výkon dané reprosoustavy.

Abyste si vytvořili domácí kino 5.1, je nutné vlastnit odpovídající množství těchto repro-doplňků. Hodně záleží i na jejich výsledném rozmístění. Obvykle si zvolte takový počet, abyste pokryli minimálně všechny rohy místnosti a středový reproduktor umístili pod televizor. Snažte se vytvořit určitou zvukovou kružnici, která bude nabývat odlišného provedení.

  • Samostatně stojící reproduktory
  • Zavěšené reproduktory

Přehrávač vedle zesilovače

Při nákupu zesilovače si určitě nechte poradit, co se týče výkonu v kombinaci s požadovanou reprosoustavou. Opomíjet však nesmíte ani na přehrávací zařízení, mezi nimiž dnes jednoznačně vede Blue-Ray technika. V takovém případě si dopřejete skutečně vynikající audiovizuální zážitek.

Domácí kina jsou dnes stále dostupnějším artiklem na trhu a pořídit jen můžete v menším a méně výkonném provedení již od několika tisíc korun. Vsaďte na prostorový zvuk, jenž vás do filmu vtáhne plnými doušky a přinese nevšední okamžiky.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Ambro).

Ohodnoťte článek

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*