de de de


Novinky:
Home » Finance » Ministerstvo financí a daňový portál
Ministerstvo financí a daňový portál
Ministerstvo financí

Ministerstvo financí a daňový portál

Ministerstvo financíMinisterstvo financí provozuje daňový portál, pomocí kterého se snaží snížit míru byrokratické zátěže a zjednodušit papírování a čas strávený na úřadech podnikatelům a v neposlední řadě i fyzickým osobám. Daňový portál ministerstva financí naleznete na webu www.mfcr.cz. Jedná se o přehlednou internetovou aplikaci, která se dá používat na většině počítačů. Zda váš počítač plně podporuje tuto aplikaci si můžete snadno ověřit, otevřením již zmíněného webu a kliknutím na odkaz s názvem Kotrola Vašeho PC. Přehledně se dozvíte, zda váš počítač podporuje danou aplikaci, či proč ji nepodporuje.

K čemu především Daňový portál slouží?

Přes daňový portál můžete zejména odesílat přiznání k dani z přidané hodnoty, daň z příjmu fyzických či právnických osob, daňové přiznání k dani z nemovitosti, daňové přiznání k silniční dani. Dále zde naleznete registr plátců DPH, či aplikace pro vrácení DPH v rámci EU. Ale tento výčet ještě není konečný.

Vyplnění daňového přiznání

Stačí si vybrat pouze druh přiznání a pravdivě je vyplnit. K tomu by vám měl byt nápomoc průvodce. Aplikace vám daň i spočítá. Daňové přiznání však nemusíte nutně odesílat elektronicky. Na výběr máte i možnost, že si je vytisnete a sami či pomocí doporučeného dopisu doručíte na příslušný finanční úřad.

Elektronický podpis netřeba

Ač většina elektronické komunikace s úřady vyžaduje opatření dokumentu elektronickým podpisem, tak zde není třeba dokument opatřovat elektronickým podpisem.

Ověření spolehlivých/nespolehlivých plátců DPH

V rámci Registru plátců DPH nabízí i ministerstvo financí možnost ověřit, zda je subjekt nespolehlivý plátce DPH. Jelikož pokud je váš dodavatel nespolehlivý plátce, či účet na který máte zaplatit není uveden v registru, tak musíte ručit za cizí DPH.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu