de de de


Novinky:
Home » Sport » Co je třeba k inline hokeji?
Co je třeba k inline hokeji?

Co je třeba k inline hokeji?

Inline hokej patří k dynamicky rozvíjejícím se sportům, jemuž se věnují už tisíce dětí a dospělých. Jde o levnou a na vybavení poměrně nenáročnou hru, která zaujme většinu vyznavačů klasického hokeje. Přesto je nutné, pokud si ji chcete zahrát, mít k dispozici alespoň pár základních pomůcek.

Inline brusle

Jako v případě klasického hokeje, i u inline verze budete potřebovat brusle. Pokud jde o brusle inline, rozdíl spočívá v tom, že letní verze mají namísto nožů kolečka. Velikost bruslí je zásadní pro schopnost ovládání. Platí obecné pravidlo, že čím větší kolečka na bruslích máte, tím větší rychlost jste schopni vyvinout. To je však ideální zejména pro zkušené bruslaře. Jste-li spíše začátečníky, pak byste si měli pořídit brusle inline, které mají spíše menší a měkčí kolečka, lépe pak udržíte stabilitu a budete se moci na bruslích otáčet, respektive s nimi zatáčet a brzdit.

Chrániče a rukavice

Neméně důležitým prvkem jsou ochranné pomůcky. I v případě, že se jdete jen projet na kolečkových bruslích, neměly by ve vaší výbavě chybět alespoň trochu kvalitní chrániče kolenou a loktů, zamezí případným zraněním při pádech. V okamžiku, kdy si chcete zahrát plnohodnotný inline hokej, vyplatí se pořídit také speciální rukavice na inline. Díky nim nevzniknou při držení hokejky otlačeniny na rukou a velmi dobře budou chráněné rovněž klouby a prsty, které jsou jinak velmi náchylné na poranění.

Raději kvalitu než za každou cenu levné zboží

Při výběru inline vybavení se raději obraťte na specializované obchody či eshopy, kde vám jistě rádi poradí s volbou vhodného vybavení, především co se týče velikostí, materiálů a komfortu. Vždy je lepší si za výbavu na hokej inline raději připlatit, než abyste si místo příjemného sportovního zážitku způsobili nějaké zdravotní komplikace. Zvlášť pečliví buďte při výběru inline bruslí a dalších pomůcek pro děti, které jsou náchylnější na úrazy.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu