de de de


Novinky:

Znáte nejpopulárnější kryptoměny na trhu?

Kryptoměna neboli digitální měna je v dnešní moderní době poměrně známým tématem. Digitální peníze založení na kryptografii, které je možné zakoupit prostřednictvím nejrůznějších burz. Jednou z těch hodně známých a bezpečných je CoinMate. Hlavní výhodou kryptoměn je to, že jsou založeny na decentralizaci. Postupem času tento druh digitální měny zažil nejenom vzestup, ale také pád. Pokud vás zajímá, do jakých typů kryptoměn lze v dnešní době vlastně investovat, přinášíme vám seznam těch nejznámějších.

Bitcoin

Jedna z pravděpodobně nejznámějších kryptoměn, na kterou můžete narazit pod zkratkou BTC. Právě Bitcoin zaznamenal v roce 2017 opravdu velký boom, kdy se cena za 1 BTC vyšplhala až na 20 000 USD. Fungování Bitcoinu je od roku 2009 a jeho zakladatelem je Satoshi Nakamoto. Už nyní je celkem známou informací, že celkové množství Bitcoinů je omezené a bude vytěženo do roku 2140, kdy by se mělo jedna o 21 000 000 BTC.

Ethereum

Tento typ kryptoměny je také hodně populární. Svým charakterem spadá do kategorie Next-Generation. Jinými slovy řečeno, jde o Bitcoin 2.0. Na kryptoměnu Ethereum můžete narazit pod zkratkou ETH. V tomto případě lze tvrdit, že Ethereum bylo založeno na Blockchainu.

Litecoin

Další z kryptoměn, které jsou poměrně starého data vzniku. V případě Litecoinu označovaného jako LTC jde o rok 2011. Tvůrcem této kryptoměny je Charles Lee, jež se v tomto směru také soustředil na plnou decentralizaci. Jestliže se o Bitcoinu říká, že je takovým pomyslným virtuálním zlatem ve světě kryptoměn, pak Litecoin bude stříbrem, o tom není žádných pochyb. Litecoin se vyznačuje také tím, že je jeho podstatně více nežli Bitcoinu, a to zhruba čtyřikrát tolik.

Ripple

Poměrně specifická kryptoměna, která je takovým opakem Bitcoinu. A to v tom směru, že Ripple si můžete bez sebemenšího problému zakoupit nebo vám jej někdo může darovat. U Bitcoinu se musíte spoléhat na pověstné těžení. Kryptoměna Ripple je známá pod zkratkou XRP a je prezentována tím, že vám rychlejší čas vyrovnání nežli nejslavnější kryptoměna všech dob, jíž je Bitcoin.

MichaelWuensch / Pixabay

NEO

Plně decentralizovaná kryptoměna se zcela otevřeným kódem. Její popularita je v dnešní době na vzestupu. Tento typ kryptoměny můžete zpozorovat i pod označením čínské Eretherum. Jasně vypovídající přezdívka.

Monero

Kryptoměna prezentovaná pod zkratkou XMR je mnohými odborníky označována za černého koně v rámci digitální měny. Základem kryptoměny Monero je protokol CryptoNote, takže v tomto se vlastně odlišuje od klasického Bitcoinu. Na tuto kryptoměnu jste mohli v dřívějších dobách narazit pod označením BitMonero. Oproti Bitcoinu umožňuje vysokou anonymitu účastníků, což může být pro někoho přínosem.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*