de de de


Novinky:
Home » Jídlo » Dopřejte si ty správné vitamíny
Dopřejte si ty správné vitamíny

Dopřejte si ty správné vitamíny

Každý z nás by se měl o své tělo starat v maximální možné míře. Jedině tak se mu odvděčí v podobě zdraví a dlouhověkosti. Pokud takového cíle chcete dosáhnout, nesmíte v rámci svého každodenního jídelníčku podceňovat dostatečný přísun vitamínů. Ty můžete získávat z rostlinné i masité potravy. Při jejich omezené konzumaci pak můžete využít i nejrůznějších doplňků stravy.

Jaké jsou důležité vitamíny?

Začít můžeme například vitamínem A, který se kladně podepisuje na kvalitě vaší pokožky a zároveň přispívá k funkčnosti plodných žláz. Dopřávat si ho budete ve formě špenátu, rybích tuků nebo vajec. Nezbytný je i vitamín D. Všichni asi správně tuší, že velké množství ho lze získat ze slunečního záření. Když ho máte omezené množství, zacilte na mléčné výrobky, mrkvovou šťávu, mořské ryby a mnohé další.

Vyžadujete-li patřičnou dávku energie a chuti do života, zacilte na vitamín E. Ten má mimochodem protirakovinotvorné účinky. Jeho velké množství se nachází kupříkladu v sóji, dýňových semínkách, brokolici a obilných klíčkách. Na dobrou srážlivost krve skvěle funguje vitamín K. Ten je obsažený v sýrech, chřestu, vybrané zelenině a v masu.

Ostatní nezbytné vitamíny

Ve výčtu důležitých vitamínů samozřejmě budeme pokračovat. Typickým příkladem je vitamín B, který se následně dělá na různé podkategorie. Získat jej můžete z melasy, ořechů, kapusty, obilovin, listové zeleniny a semínek. Aby byl váš imunitní systém stále dobře naladěn, neopomínejte na vitamín C. Ten potřebuje každý z nás. Jak asi správě tušíte, jeho velké množství lze získat z citrusových plodů. Dále je to ale také zelí, brambory, klíčky, černý rybíz a melouny.

Co se vitamínů týče, nepodceňujte ani ty méně známé, o kterých se běžně nemusí tolik hovořit. Typickým příkladem je vitamín F. Ten představuje v podstatě esenciální mastné kyseliny. Je to dobrá prevence proti rakovině.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu