de de de


Novinky:
Home » Zdraví » Víte, co je to anémie a jak se projevuje?
Víte, co je to anémie a jak se projevuje?

Víte, co je to anémie a jak se projevuje?

S výrazem anémie se setkal bezpochyby každý. Jen málokdo však tuší, co si pod tímto výrazem představit. Ve zkratce vám prozradíme, že jde o tzv. chudokrevnost neboli snížené množství červených krvinek. Celý problém souvisí s omezenějším množstvím krevního barviva označovaného jako hemoglobin. Pokud nevíte, zda chudokrevností netrpíte, začtěte se do následujících řádků.

Poznejte hlavní příznaky anémie

Anémie se projevuje nejrůznějšími způsoby. Jedním z nich je například slabost, celková únava těla a snížení tělesné kondice. Jestliže na sobě začnete pozorovat poruchu koncentrace, začnou vám blednout končetiny a zároveň chladnout, může se jednat o chudokrevnost.

Mezi další příznaky patří například vypadávání vlasů, nepříjemné hučení v uších a nepravidelný srdeční rytmus. Nápravu můžete sjednat poměrně rychlým způsobem. Existují nejrůznější vitamíny na chudokrevnost, popřípadě vsadíte na zvýšené množství vitamínu B12 a kyseliny listové. Kdyby obtíže neustávali, je nejvyšší čas navštívit lékaře.

Koho nejvíce ohrožuje anémie?

Chudokrevnost je typická pro postarší lidi na 65 let, těhotné ženy, ale také pro vegetariány a vegany. Ti mají rozhodně větší sklony k pro jevu anémie. Někdy ovšem může jít o dědičnou záležitost, na níž životní styl jednoduše nemá žádný vliv. S chudokrevností se postupem času mohou setkat lidé při nadměrné konzumaci alkoholu nebo při nadměrném užívání některých léků. Příčinou mohou být i chronická onemocnění, menstruace a snížení příjmu vybraných vitamínů.

Přesně z těchto důvodů anémii nepodceňujte a pokud si nejste jisti, navštivte odborníka, který vám s řešením tohoto problému poradí. Chudokrevnost se může stát poměrně nebezpečnou záležitostí, takže neopomínejte na vitamíny B12 a ty přidružené. Z pohledu lidského zdraví se to jistě vyplatí, o tom se můžete přesvědčit sami.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu