de de de


Novinky:

Vychutnejte si kvalitní víno

Sklenka dobrého vína, tu ocení bezpochyby jakýkoliv člověk. Ať už je to na oslavě, při posezení s přáteli nebo nad dobrou knihou a u televize. Možností je více než dost. Důležité je pouze vybrat to správné víno, které v maximální možné míře polahodí vaše chuťové pohárky.

V dnešní době máte určitě na výběr. K dostání jsou vína bílá, vína červená, vína šumivá a spousta ostatních druhů, včetně těch exkluzivních. Jejich kvalita se v mnohém odvíjí od volby toho správného dodavatele, potažmo vinaře.

Bílé víno odlišných odrůd

Chutné bílé víno bude s největší pravděpodobností pocházet z Jižní Moravy. Ta je totiž zdrojem vynikajících vinic, kde vznikají ty nejlahodnější kousky. Dlouhodobě zrající sudová vína, která si pak vychutnáte k jakémukoliv pokrmu.

V tomto směru se nemusíte spoléhat pouze na jedinou odrůdu. K dispozici je jich hned několik. Je to například odrůda Aurelius, Chardonnay, Kerner, Muškát moravský, Neuburské, Pálava, Rulandské šedé, Veltlínské zelené či Sauvignon. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv bílé víno, na své si přijde naprosto každý milovník vín suchých, polosladkých nebo sladkých. A je pravdou, že u bílého vína zůstat rozhodně nemusí.

Šumivé víno a sekty

Když už budete u výběru bílého vína, neopomínejte ani na přidružené destiláty tohoto typu. Za ochutnání rozhodně stojí šumivé víno. To můžete velice snadno doplnit také o lahvinku sektu nebo dáte přednost šampaňskému. Výsledek vás určitě mile potěší.

Jestliže máte zájem o pestrý výběr vín a jejich odrůd, včetně dalších destilátů, využijte služeb profesionála v této oblasti. Toho, jenž ve svých vinotékách prodává pouze kvalitních kousky od dlouhodobě prověřených vinařů. Jsou to Vinotéky V&D, kde si každý milovník dobrého a chutného vína přijde na své. Tak neváhejte a doplňte chybějící police ve své vinotéce, které zejí prázdnotou.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*