de de de


Novinky:

Vyzkoušejte chuť kvalitního přírodního vína

Víno je lahodným nápojem, který přijde vhod při posezení s přáteli, při dobrém obědě a večeři nebo jen tak na spravení chuti. Při výběru konkrétní značky či samotného složení se však nemusíte omezovat, jak by si mohl, kdo myslet. Jestliže dáváte přednost bio kvalitě, jež je v současnosti trendy, na své si přijdete i z pohledu vín.

Přírodní vína všeho druhu

Na mysli máme organické víno, jinak řečené bio víno, ekologické víno nebo také přírodní víno. Oproti standardním vinným produktům se liší v tom, že vzniká z kvalitních přírodních hroznů. Ty jsou odolné a neobsahují žádné pesticidy. Při jejich následném zpracování se nepoužívají konzervanty a jiné chemické látky. Vše navíc probíhá ručně dle tradičních způsobů. Právě takové víno lze označit za přírodní.

Žádné šlechtěné kvasinky, žádné stabilizátory a žádná filtrace. Tohle všechno se pochopitelně pozitivním způsobem promítá do lahodné, lehké a svěží chuti přírodního vína. V jeho případě si dávejte pozor snad jenom na vhodné skladování a také včasnou konzumaci. Přece jenom, jde o bio produkt.

Přírodní víno s pozitivními účinky na zdraví člověka

Možná to ani netušíte, ale výše popisovaný typ vína je nejenom dobrý na chuť, ale má i pozitivní vliv na zdraví. To samozřejmě platí v okamžiku, kdy víno konzumujete přiměřeně a v odpovídajícím množství. Jde přece jenom o alkoholický nápoj. Obecně však platí, že sklenička denně je prospěšná.

Je pravdou, že červené víno zmírňuje rizika některých onemocnění a bílé víno provádí to samé u jiných nemocí. V rychlosti lze zmínit třeba rakovinu, cukrovku, Alzheimerovu chorobu a další. Přispívá k lepšímu sexuálnímu životu a uvolňuje náladu.

Dalo by se říci, že přírodní víno je takovým pomyslným všelékem.

Červené portugalské víno

Kvalitu vína ovšem nemusíte hledat pouze v přírodních produktech. Při volně tohoto nápoje byste se měli zaměřovat obecně na celkovou kvalitu. Jestliže patříte k příznivcům červeného vína, pak vás bezpochyby okouzlí Severní Portugalsko, kde jsou vynikající klimatické podmínky pro pěstování vyhlášených odrůd. A právě z nich vzniká červené portugalské víno dokonalé chuti.

portugalske vino

Mezi vyhlášené se řadí vinařské oblasti Alentejo, Douro D.O.C., Porto a Douro, Vinho Verde, Ribatejo/Tejo, Península de Setúbal a Bairrada. Tohle všechno je prověřená záruka kvality, jež doslova polahodí vaše chuťové pohárky. Červené portugalské víno, které můžete kombinovat třeba s vepřovým, hovězím a jehněčím masem nebo zvěřinou. Vynikající je také ke kachně a k různým druhům plísňových sýrů.

V rámci portugalských vinných speciálů si užijete chutě výrazné, kořenité, svěží, měkké, ale i lehké. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou.

Víte, kde nakupovat přírodní a portugalská vína?

Prahnete-li po dokonalých chutích a vůních portugalských vín, pak vybírejte jen z ověřených zdrojů. Zjistit více informací můžete právě zde. Ověřeným tipem se vám stane internetový portál vinazportugalska.cz. Specialista na portugalská vína, který svým portfoliem pokrývá vína portská, bílá, červená či ta organická, včetně šumivých. Konkrétní přírodní víno můžete volit na základě toho, k jaké události jej potřebujete nebo s jakým pokrmem jej chcete kombinovat.

Pokud si má člověk dopřávat sklenku dobrého vína, vždy by to mělo být víno kvalitní, lahodné a obsahově dokonalé. A je jedno, jestli je určeno k brzké konzumaci jako přírodní víno nebo jestli půjde o ročník vhodný k několikaleté archivaci.

Obracejte se při nákupu vína na profesionály, jenž svému oboru dostatečně rozumí a objednejte si vybrané kusy z pohodlí vlastního domova. V současnosti máte kvalitní přírodní víno doslova na dosah. Přesvědčte se o tom sami a potěšte své chuťové pohárky.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*