de de de


Novinky:
Home » Jídlo » Zero waste – Přestaňte s plýtváním potravin
Zero waste – Přestaňte s plýtváním potravin

Zero waste – Přestaňte s plýtváním potravin

Plýtvání potravin není určitě dobré. Pokud vás něco takového rozčiluje a není vám to vlastní, přejděte na nový životní styl. Ten se jmenuje Zero waste. S pomocí této filozofie a myšlenek podpoříte opětovné využívání nejrůznějších zbytků. Jinak řečený nulový odpad. Vše lze nějakým způsobem zlikvidovat nebo zkonzumovat a pak není nutné na skládky posílat přemíru odpadků.

Naučte se několik základních pravidel

Pokud máte touhu vydat se tímto směrem, stačí si pro začátek osvojit několik jednoduchých návyků. Například, když vaříte a zbydou vám kousky cibule nebo zbytky jiných pochutin, nevyhazujte je, ale jednoduše je zmrazte pro pozdější použití. Načaté konzervy s ovocem nevylévejte, ale obsah přesuňte do uzavíratelné nádoby.

Zaměřujte se na sezónní potraviny. Každý kousek pochutiny, odřezek, slupka, to všechno lze nějakým způsobem upotřebit. I když na to možná nejste zvyklí, lze to. Například spoustu zbytků můžete efektivním způsobem rozmixovat a vytvořit z nich lahodné a obsahově bohaté nápoje. Existuje spousta dokonalých receptur, které myslí na zbytky z okurek, rajčat, ale i chleba. Jako neznalí této tematiky si to asi neuvědomujete, ale spotřebovat můžete skutečně vše.

Životní styl Zero waste vás donutí pracovat s potravinami mnohem efektivněji. Už žádné zbytky a odpad končící na skládce. Proč vyhazovat tolik cenných potravin, které lze ještě dále zpracovat?

Pořiďte si praktického pomocníka

Jestliže to s myšlenkou Zero waste myslíte opravu vážně, měli byste se na tento životní styl také náležitým způsobem připravit. Jedním z největších pomocníků se vám v tomto ohledu stane tyčový mixér. Právě s pomocí něho rozsekáte na kousky zbytky ovoce, zeleniny a jiných pochutin a budete si moci vytvořit třeba zmiňovaný nápoj. Věřte, že možností je v tomto směru více než dost. Stačí se o vše pouze zajímat.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu