de de de


Novinky:

4 způsoby, jak se ujistíte, že nakupujete oblečení ohleduplné vůči životnímu prostředí

Pokud jste se rozhodli přispět svou troškou ke změně a postupně vyměňujete starý šatník za nový, veganský, zde je několik tipů, které vám v tom zajisté pomohou.

1. Použijte své smysly

Když nakupujete v kamenné prodejně, oblečení si pořádně ohmatejte. Mějte na paměti, že pravá kožešina je na dotek měkčí, roste v různých směrech, zatímco ta umělá více připomíná kobereček a je šitá v přímých řadách. Pravá kožešina také vyrůstá ze skutečné zvířecí kůže, umělá z tkaniny, která je obvykle bílá.

Pokud tedy opravdu toužíte po nějakém teplém „kožešinovém“ kousku do vašeho šatníku, díky těmto informacím jistě zvládnete odlišit pravou kožešinu od té syntetické, a budete tedy mít jistotu, že vybíráte takový kousek, který byl vyroben přímo pro účely oděvního průmyslu a je tedy v souladu s myšlenkou ohleduplnosti vůči přírodě.

2. Poznej druhy oděvů

Pokud hledáte trička, nebudete mít velký problém, protože jsou často vyráběna z bavlny nebo z polyesteru. Chcete-li svůj šatník osvěžit originálním kouskem, sáhněte po hudebních tričkách Dedoles a vyjádřete jejich prostřednictvím svůj hudební vkus. Z bavlny se dnes vyrábějí ledajaké kousky – od mikin až po večerní šaty.

Obleky pro pány – to je něco jiného. Často totiž obsahují vlnu, což mírně ztěžuje výběr. Na trhu je ale k dostání i velké množství obleků vyrobených ze syntetických materiálů, bavlny či lnu.

Pokud kupujete vysoké tenisky, sledujte, zda nemají koženou podrážku nebo horní část. Alternativy jsou vyráběny z korku, přírodního latexu nebo kaučuku.

3. Naučte se číst a rozpoznávat jednotlivé materiály

Čtěte štítky umístěné na rubu oblečení na levém boku či v oblasti límce. Pokud nenajdete žádný seznam materiálů, zkontrolujte štítek s pokyny pro ošetřování. Mnoho živočišných materiálů je nutné čistit speciálně, nasucho a nedoporučuje se je prát v pračce či sušit v sušičce.

4. Kupujte z důvěryhodných nebo místních zdrojů

Najděte takového prodejce, který spolupracuje s výrobci pečujícími o životní prostředí a pečlivě vybírajícími používané materiály. Dedoles, působící v Česku i na Slovensku, je skvělým příkladem. U každého kousku klade důraz na originální design i přidanou hodnotu.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*