de de de


Novinky:
Home » Ostatní » Jak snadno tisknout z mobilu s Android i iOs systémem

Jak snadno tisknout z mobilu s Android i iOs systémem

I když by se v dnešní době moderních technologií zdálo, že veškeré dokumenty můžeme používat jen online, stále se najdou lidé – podnikatelé, studenti a mnoho dalších, kteří se neobejdou bez tiskárny. Většina firem tiskne smlouvy, objednávky a jiné dokumenty a doma se tisknou hlavně skripta, fotky či různé dárkové vouchery a poukazy. A není nic jednoduššího, než si tyto dokumenty vytisknout přes telefon. Pojďme si poodhalit jak je to s mobilním tiskem, jak funguje propojení a co vše to obnáší v praxi.

Podpora mobilního tisku přímo od výrobců

Pokud si pořídíte jednu z modernějších typů tiskáren, můžete si být téměř jistí, že bude podporovat bezdrátové připojení dalších zařízení, ze kterých se dá tisknout. V tomto případě dobře poslouží i váš telefon, kde jednoduchou instalací aplikace přímo od výrobce tiskárny získáváte velmi praktický nástroj k tisku čehokoliv. V aplikaci si zadáte tisk požadovaného souboru a telefon vyšle signál tiskárně přes Wi-Fi a stránka se rázem objeví v zásobníku vytištěného papíru.

Pokud tedy po své tiskárně takovou funkci vyžadujete, už při výběru počítejte s tím, že funkce bezdrátového připojení bude nezbytností. A výrobců, kteří toto umožňují není zrovna málo a tyto typy tiskáren už dávno nejsou cenově nedostupné. Velcí hráči jako je HP, Brother, Samsung i Epson vyrábějí tyto tiskárny s dostupnou cenou, ale myslí i na cenově snesitelný provoz tiskárny. Proto do nich pořídíte tonery i cartridge za přívětivé ceny.

Není ale podivu, že aplikací pro mobilní tisk a různých řešení je na trhu více. Své obměny představili i velké firmy jako je Google či Apple.

Cloud Print – důmyslné řešení od Googlu

canon pixma ipGoogle přišel se svou aplikací Cloud Print a zbořit tak mýtus, že se z mobilu tiskne primárně z aplikací výrobců. Tato aplikace dokonce umožňuje tisk z telefonu i s tiskárnami, které tuto funkci elemmentárně nepodporují. A proto vám postačí i váš stávající, i když starší, model. K funkčnosti mobilního tisku v tomto případě postačí, když je tiskárna připojena do sítě nebo k počítači, který má přístup na internet. Velkou výhodou aplikace Cloud Print je, že ji můžete nainstalovat zdarma. Do počítače si po jejím nainstalování do mobilního zařízení přidejte do vašeho Google účtu rozšíření Cloud Print a nastavte si tiskárny, které budete používat. Při tisku je pak důležité si pohlídat použití stejného Google účtu jak na mobilu, tak při použití z tabletu či počítače, na který je tiskárna nastavena. A u tiskáren, které ke svému provozu potřebují počítač je nutné mít ve chvíli tisku zapnutý i prohlížeč Google Chrome.

Aplikaci Cloud Print je samozřejmě možné použít i v případě, že nechcete z nějakého důvodu instalovat originální aplikaci výrobce tiskárny i u moderních typů tiskáren. Dobře si k tomu ale nastudujte návod přímo od výrobce a tiskárnu nakonfigurujte. Tiskárnu si do aplikace zadáte také velmi jednoduše a navíc při tisku nemusíte mít ani zapnutý žádný počítač. Tiskárny které s touto aplikací jednoduše propojíte najdete pod názvem „cloud ready“ na stránkách Googlu.

Aplikace pro mobilní tisk od Apple

Své řešení pro mobilní tisk vyvinul i Apple, jde o AirPrint. Z této aplikace vytisknete cokoliv z telefonu s iOS, ale i z Macu. Potřebujete k tomu ale tiskárnu, která AirPrint přímo podporuje, nebo tiskárnu se síťovým připojením. Jakmile aplikaci spustíte, zjistíte, že je velmi snadno ovladatelná a intuitivní. Jestliže do ní zadáte tiskovou úlohu, sama vám nabídne seznam dostupných tiskáren, ze kterých díky stejnému připojení přes Wi-Fi, jako u vašeho telefonu vše potřebné vytisknete. Pokud tedy využíváte více zařízení od firmy Apple, neváhejte tuto aplikaci vyzkoušet.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*