de de de


Novinky:

Kovový odpad nemusí být hrozbou pro naši planetu

V poslední době není téměř dne, aby se v médiích neobjevila zpráva o problémech spojených s hromadícím se odpadem ve všech částech světa. I to je jeden z důvodů, proč bychom se měli snažit nakládat s odpadem ekologicky, kovošrot nevyjímaje.

Třídění a recyklace kovů, plastů i papíru na vzestupu

Narůstající množství odpadu nejrůznějšího druhu vede ke stále většímu zájmu o možnost jeho třídění a recyklace. Samozřejmě není možné vytřídit veškerý produkovaný odpad, ale při pečlivém přístupu a dobré informovanosti lze množství nevyužitelného odpadu omezit na minimum. Třídění a recyklace odpadu jsou nejen v ekologickém zájmu, ale stejně tak mají smysl z hlediska ekonomického. Důsledné třídění a recyklace totiž napomáhají snížit cenu koncových výrobků, což může zejména při velké produkci znamenat znatelnou finanční úsporu. Nutno ovšem počítat s tím, že výkupní ceny kovošrotu, ale také například plastů a papíru reagují na aktuální témata, jako je tomu v případě uvalení cel USA na dováženou ocel a podobně.

Výkup kovového odpadu je však pouze prvním krokem v rámci celého procesu. Následuje zpracování kovového odpadu za pomoci nejrůznějších zařízení, konkrétně hydraulických nůžek, hydraulických lisů, nakládacích bagrů a také speciálních linek na třídění frakcí kovošrotu. Takto zpracovaný kovový odpad je možné opětovně zpracovat v hutích a slévárnách při výrobě ocelových profilů, kolejnic, plechů a podobných produktů.

Zbavte se kovošrotu ještě dnes

Největším zpracovatelem kovového odpadu v rámci České republiky je společnost TSRCR kovošrot, která poskytuje široké spektrum služeb. Pozornost se nesoustředí pouze na kovošrot – služby, ale také na zpracování plastu, skla, papíru nebo elektroodpadu. Efektivní odstranění a výkup kovošrotu je možné díky jednoduché administrativě, spolehlivému technickému zázemí, profesionálnímu personálu a široké síti poboček v rámci všech krajů České republiky.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*