de de de


Novinky:
Home » Ostatní » Neodymové magnety mají široké užití

Neodymové magnety mají široké užití

Magnety obecně jsou poměrně využívaným doplňkem v mnoha oblastech. Věděli jste ale o tom, že kromě těch klasických existují také neodymové magnety? Ty vznikají složením boru, neodymu a železa. Velice často na ně lze narazit pod zkratkou NdFeB. A právě o nich si povíme něco více.

Například to, že jde o nejsilnější permanentní magnety, které byly vyvinuty už v roce 1992 a od té doby jsou nedílnou součástí mnohých oblastí.

V čem spočívají přednosti neodymových magnetů?

Ten největší klad byl už představen. Neodymový magnet se vyznačuje vysokou silou a dokáže udržet až tisícinásobek své vlastní váhy. Neodymový magnet je zároveň křehký a koroduje, díky čemuž je vždy opatřen povrchovou úpravou. Právě spojení těchto vlastností do jisté míry předurčuje, k jakým účelům jej můžete využít.

Nejsilnější permanentní magnety na světě je vhodné upotřebit v suchém a vnitřním prostředí. Tam, kde je zapotřebí vsadit na maximální přídržnou sílu a zároveň je ideální minimalizace samotného magnetu.

neodymovy magnet

Týká se to například komerčního segmentu. Tyto magnety se hodí jako magnetické separátory, jsou součástí reproduktorů, výpočetní techniky, ale také poslouží jako přídržný prvek u zavírání kabelek a podobného sortimentu. Naopak v domácím prostředí z nich uděláte nejenom praktické a pevné magnety na ledničku, ale i držáky nejrůznějších věcí v dílně.

Neodymové magnety odlišných podob

Vzhledem k tomu, že každý člověk má trochu jiné požadavky na magnety tohoto typu, je pochopitelně možné vybírat z odlišných tvarů a velikostí. Neodymové magnety mohou nabývat kulaté formy, ale také kvádru, tyče, kruhu, kostky, koule, kuželu nebo mohou mít otvor na šroub. V tomto směru se meze rozhodně nekladou. Výjimkou dokonce nejsou ani samolepicí neodymové magnety.

Pokud sháníte magnety tohoto typu, obraťte se na specialistu v tomto oboru, jímž je společnost UNIMAGNET s.r.o.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*