de de de


Novinky:

Nepodceňujte registraci ochranné známky

Vymyslet v dnešní době něco originálního je bezpochyby velkým počinem. Takový nápad je pak spojen s jistými slogany, obrázky, symboly, znaky nebo čímkoliv jiným. Když pak rozjedete opravdový business na úrovni, spousta lidí se vás snaží kopírovat a ukrást vám to, co jste vybudovali. Proto byste hned na počátku něčeho takového neměli zapomínat na detaily.

Mezi ně se řadí i ochranná známka. Právě prostřednictvím ní, respektive její registrací chráníte své zájmy, nápady a celkovou originalitu. A nemusí se jednat pouze o podnikatelskou činnost, ale také tu uměleckou a mnohé další. Je pak škoda, když vám někdo sebere něco, co jste vymysleli vy a prosperuje na tom.

Co je to ochranná známka?

Ochranná známka se postará o to, že váš produkt nebo služba budou jasně identifikovatelné. Bude vám zaručeno to, že prvek nesmí nikdo jiný použít a máte na něj právo pouze vy sami. Ochrannou známkou je možné opatřit vícero věcí podle jejich charakteru. Může to být slovní, ale také obrázkové podání. Výjimkou dokonce není kombinace obojího.

Ochranné známky se registrují na základě správně vyplněné žádosti, v níž musí být uvedeno pár důležitých věcí. Jsou to třeba odpovídající třídy, do nichž je ochranná známka kategorizována. Určit musíte také to, zda se bude vztahovat pouze na území České republiky nebo celé Evropy, popřípadě světa.

Registrace ochranné známky rozhodně není jednoduchým krokem a pro správné dokončení je třeba provést hned několik zásadních věcí. Jestliže si v tomto směru nejste jisti s požadovaným výsledkem, pak se obraťte na odborníky.

Pomoc při registraci ochranné známky

Vsaďte na profesionály, jež vám za mírný poplatek poskytnou odbornou pomoc s registrací ochranné známky. Posoudí její kolizi z předešlými známkami, provedou její rešerši, postarají se o přípravu formuláře pro registraci na příslušném trhu, vypracují kompletní přihlášku, zaměří se na případné konflikty s ostatními ochrannými známkami a na správné zařazení do tříd.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*