de de de


Novinky:
Home » Ostatní » Záclony dodají bytu punc útulného domova
Záclony dodají bytu punc útulného domova

Záclony dodají bytu punc útulného domova

Bytový textil, záclony či závěsy neodmyslitelně patří do každého hezky vybaveného bytu. I přesto, že máte váš byt vybaven hezkým nábytkem, teprve vhodný bytový textil mu dodá pocit skutečného domova. Pod pojmem bytový textil se obvykle myslí záclony, závěsy, ozdobné polštáře nebo ložní povlečení. Záleží pouze na vašem vkusu, zdali zvolíte záclony a závěsy krátké či dlouhé, jednobarevné či s dekorem. K dispozici je obrovské množství materiálů, barev a vzorů. Záclony váš byt nejen zútulní, ale ochrání také vaše soukromí před všetečnými pohledy vašich zvědavých sousedů.

Jaké záclony si můžete pořídit

V dnešní době jsou v módě zejména jednodušší vzory záclon, s decentními vzory nebo zcela bez vzoru. Pro většinu lidí, kteří si zařizují nebo rekonstruují bydlení, budou asi nejvhodnější hotové záclony, které se prodávají v mnoha rozměrech a stačí je pouze pověsit. Pokud však máte okna spíše netypického rozměru, na který se žádná velikost hotových záclon nehodí, nemusíte věšet hlavu. Záclony můžete pochopitelně koupit i v metráži, a vytvořit si přesně takovou, která se na vaše okno bude hodit.

Jak pověsit záclony?

Jakmile si pořídíte záclony, nastává druhá fáze – věšení. Způsobů a možností, jak záclony pověsit, je mnoho. K dispozici je několik závěsných systémů, při jejichž výběru je nutné vzít do úvahy několik věcí. Záclony totiž mohou viset buď ze stropu, nebo ze zdi. Vše záleží na tom, jak chceme aby výsledek vypadal. Pokud máme vyšší stropy, je možné pověsit záclony od stropu až po zem, v případě že volíme typ, který zakrývá pouze okno je lepší připevnit závěsný systém na zeď. Pamatujme však na to, že zdi nebo strop mohou být ze sádrokartonu, který není pro uchycování závěsných systémů příliš vhodný, obzvláště pokud máme kromě záclon i těžké závěsy.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu