de de de


Novinky:

Zakrývací plachty jako ochrana před větrem

Silných poryvů větru si v posledních týdnech užíváme až dost. Vichřice řádí, stromy padají, tašky ze střechy létají. Máte strach, že vám poryvy větru odnesou také něco, co máte venku na zahradě? Pokud jde o menší věci, jež by mohly uletět, zakryjte je pevně ukotvenou plachtou.

Obyčejná plachta by sice vlivem větru mohla ulétnout, nicméně krycí plachty s oky jsou proti tomu chráněné. Stačí, když je pořádně připevníte. Okem se dá prostrčit provaz, plachtu pak snadno uvážete k pevnému bodu. Jestli zakrývá věci na zemi, provlékněte okem silnější motouz, vytvořte oko a okem prostrčte kolík, který zapíchnete do země. Jestliže využijete oka po celém obvodu, vítr nemá šanci.

Zakrývací plachty něco vydrží

Kvalitní zakrývací plachty jsou určeny k tomu, aby přežívaly nestandardní podmínky. Vydrží teploty od -40 °C do 60 °C. Nevadí jim přímé sluneční paprsky ani mráz, samozřejmostí je nepromokavost. Ani po letech neztrácí svou barvu – typicky se vyrábí zelené, modré a bílé. Když se zašpiní, jednoduše je umyjete. Stačí vám k tomu proud vody, pak plachtu rozložíte na zem a ona uschne.

plachta

Plachty mají všestranné využití

Zakryjete s nimi dřevo na topení, dětské pískoviště, aby do něj nenapršelo, i bazén proti padání nečistot. Využití je však více. Plachty pomáhají vyřešit například manipulaci s ořezanými větvemi stromů či spadaného listí, dokážou totiž zajistit odpad na vozíku. Používají se rovněž jako clona záhonů proti domácím zvířatům nebo ptákům. Vytvoří závětří, dá se z nich vyrobit pařeniště. Využití pro tu svou jistě najdete, ať už na zahradě, nebo v dílně.

Dodavatelem kvalitních krycích plachet je společnost Plachty Štěpáník. Vyrábí je z odolného kašírovaného polyetylenu a kromě standardních rozměrů dokáže vyrobit i plachtu na míru. Vyrábí rovněž autoplachty, jež vám mohou nahradit garáž.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*