de de de


Novinky:
Home » Sport » Místa, která jsou pro běžky jako stvořená
Místa, která jsou pro běžky jako stvořená

Místa, která jsou pro běžky jako stvořená

Patříte k milovníkům zimy a sněhu? Rádi sportujete? Pak jsou pro vás běžky, jako dělané. Tuto pohybovou aktivitu si pochopitelně užijete jak jinak než na připravených tratích pro běžky. Jestliže v tomto směru nevíte, kam vyrazit, začtěte se na do následujících řádků.

Krkonoše si vás rozhodně podmaní

Není pochyb o tom, že Krkonoše jsou pro běžky, jako stvořené. Využít můžete například běžeckých okruhů na Černé hoře. Jeden z těch nejdelších okruhů zde dosahuje délky až dvanácti kilometrů. Podobně dlouhá cesta je také z krkonošská cesta Liščí cesta – Zahrádky Express a Černá hora. Naopak malý okruh na Černé hoře dosahuje zhruba třetinové vzdálenosti.

Krásných běžeckých tratí v Krkonoších si užijete také v oblasti Horní Mísečky. Když zatoužíte po dlouhém sjezdu, nabízí se trasa z Pece pod Sněžkou na Janovy boudy. Z hřebenů hor pak budete pádit přímo dolů. Okolo Pece ostatně vede více běžeckých tratí. Nejsou to ovšem pouze Krkonoše, kam vyrazit na běžky.

Ostatní běžecké trasy

Jestliže při sportovních aktivitách toužíte po jedinečných scenériích a krásné přírodě, vyrazte do Beskyd. Zde se můžete na běžkách vydat například z Pusteven na Horní Bečvu. Cestou to vezmete přes Martiňák. Když se naopak octnete v Jeseníkách, nabízí se běžecká trať z Červenohorského sedla na Praděd. V Orlických horách naopak milovníky běžek osloví Orlickohorská běžkažská magistrála, která dosahuje délky 4,5 kilometru. Hlavní záchytnými body se vám stanou Jiráskovy hřebenové cesty, Kunštátská kaple nebo Zemská brána.

Zapomínat bychom ale neměli ani na Šumavu. Skvělá běžkařská trať je z Modravy k samotě Březník. Ten klid je zde nezaměnitelný. A pokud byste toho neměli stále dost, co takhle po stopách Jizerské 50? Všechny tyhle tipy vám jistě zaberou nejednu zimu, takže neváhejte a pusťte se směle do běžkování, které je zdraví přínosné.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu