de de de


Novinky:
Home » Zábava » Hodinky jako další věc, kterou bude možné bezkontaktně platit

Hodinky jako další věc, kterou bude možné bezkontaktně platit

Nakupování je činnost, kterou provozujeme dnes a denně. Nakupovat chodíme denně hlavně potraviny a je to logické, vždyť jíst potřebujeme každý den. Nicméně kromě nakupování potravin často nakupujeme i elektroniku, oblečení nebo nábytek. Většinou volíme nakupování přes internet, protože se jedná o rychlejší a často i cenově výhodnější nakupování. Svou objednávku jsme se už odnaučili platit takzvaně na dobírku, ale rozhodli jsme se ji platit pomocí kreditních karet, jak to často děláme v kamenných prodejnách. Jestliže i vy patříte k těm lidem, kteří hotově platí minimálně, určitě oceníte vychytávku, díky které budete moct bezkontaktně platit.

Dneska se dá bezkontaktně platit nejen kartou, ale taky pomocí mobilního telefonu. Stačí nahrát vaši kartu do mobilní aplikace vaší banky a je to. Ovšem nyní svět přišel s dalším vynálezem – s chytrými hodinkami, kterými taky budete moct bezkontaktně platit naprosto kdekoliv.

Jsme mistry v bezkontaktních platbách!

Růst bezkontaktních plateb neustále roste. To potvrzují i statistiky, které říkají, že Češi jsou v bezkontaktních platbách na špici. Meziročně počet bezkontaktních plateb vzrostl o zhruba šest procent – bezkontaktně tak bylo zaplaceno více jak 91 procent platebních transakcí. V těsném zákrytu jsou naši sousedé Slováci, kteří zaplatili bezkontaktně zhruba 74% transakcí. Poté jsou Poláci, kteří jedno procento navíc platili hotově.

Hodinky jako další věc kterou bude možné bezkontaktně platit

Jak to bude s platbou pomocí digitálních technologií?

Už nyní se k bezkontaktním platbám používá kdejaká technologie, která slibuje mnohem rychlejší platby, než jakých docílíme pomocí klasické kreditní karty. K těmto technologiím, jimiž platíme, se řadí hlavně chytré telefony nebo tablety, ale brzy se k nim zařadí i nová inovace, kterou jsou hodinky. Právě to by měl být další velký boom, který nás naprosto dostane.

Hodinky se tak zařadí k dalším technologiím, které nám budou usnadňovat život. Podle odhadů by do roku 2020 mělo existovat více jak 20 miliard zařízení, jež budou nějakým způsobem připojeny k internetu a jimiž budeme moct bezkontaktně platit.

zdroj obrázku: pixabay.com

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*