de de de


Novinky:

Létání je cool. Je těžké stát se pilotem?

Láká vás představa, že před přáteli zamáváte pilotním průkazem a pozvete je na vyhlídkový let? Kam se jen hrabou ostatní s obyčejným řidičákem – vám může říkat pane letadlo! Ale jak moc je cesta k titulu pilota trnitá? Zvládnete výcvik, a můžete si to vůbec dovolit? Připravili jsme pro vás ucelené informace, ve kterých najdete odpovědi na všechny nejčastější otázky.

Kolik vás bude letecký výcvik stát?

Je logické, že si škola létání účtuje více než autoškola. Pilotní průkaz vás vyjde na mnohonásobek toho, co řidičák, ale přesto byste neměli vybírat jen na základě ceny. Mnohem důležitější je kvalitní letecký výcvik pod taktovkou zkušených pilotů. Informace, které vám během kurzu předají, pro vás budou mít cenu zlata, přesněji života. Ale zpět k otázce – počítejte s tím, že vás pilotní průkaz pro skupinu PPL(A) vyjde na částku kolem dvou set tisíc korun.

Jaké podmínky musíte splnit?

Může se do letecké školy přihlásit každý, nebo jsou přijímáni jen někteří zájemci? V tomto směru není důvod k obavám. K podmínkám patří pouze minimální věková hranice pro zařazení do praktického výcviku 16 let a minimální věk 17 let pro vykonání závěrečné zkoušky.

Co se týče nároků na zdraví pilota, zájemci musí doložit potvrzení zdravotní způsobilosti 2. třídy.

Co vás všechno čeká?

Pilotní kurz čítá celkem 45 letových hodin, v rámci kterých se žáci učí základní dovednosti související s řízením letadla, ale také řešení nestandardních situací. První fáze se nese v duchu seznámení se strojem, poté následuje kombinace teorie a praktického výcviku. Škola létání se samozřejmě snaží přizpůsobit časovým možnostem žáka. Průběh výcviku tak může být velmi individuální.

Pokud stále váháte, zaplaťte si vyhlídkový let, během kterého si řízení letadla vyzkoušíte na vlastní kůži. Utvrdíte se v tom, zda jste byli pro roli pilota stvoření, či nikoliv.

Létání je cool. Je těžké stát se pilotem?
5 (100%) 1 vote
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*