de de de


Novinky:

Víte, co všechno dovede hudba?

Hudba je tak stará jako lidstvo samo. I přesto, že má svou historii a své dějiny, stále nás má čím překvapovat. Pořád totiž existuje hodně věcí, které o ní nevíme, nebo jsme její benefity odhalili teprve docela nedávno.

Povzbuzuje

Skoro každý sportovec, ať už na sobě maká v posilovně, nebo běhá někde v parku, má na uších bezdrátová sluchátka. Do nich mu hraje oblíbená hudba, která ho dovede pořádně namotivovat. Zároveň mu dovolí zapomenout na bolest nebo odpor, které k budování kondice tak nějak patří. Ideální jsou rychlejší skladby se silnými basy a hlubšími tóny.

Uklidňuje

Když se vám nedaří v práci anebo vás neustále vyrušují otravní kolegové, pusťte si klasickou hudbu. Právě Mozart, Beethoven nebo Bach mají totiž podle vědců opravdu výjimečný vliv na naše myšlení a náladu. Jejich skladby působí jako balzám na duši, skleslost a podrážděnost mizí a stoupá koncentrace, cílevědomost a dokonce i kreativita.

Rozveseluje

Hudba dokáže vyjádřit pestrou škálu pocitů, od těch smutných přes přemýšlivé a zádumčivé až po veselé. Pokud zrovna procházíme nelehkým obdobím, jsme ve stresu, nic se nám nedaří, pak nám mohou oblíbené písně – alespoň na chvíli – pomoci na to nepříjemné zapomenout. Ovšem pouze za předpokladu, že si na rádiu nenaladíte něco melancholického, co vás uvrhne do ještě větší deprese. Naopak vsaďte na ty pozitivnější písničky, ke kterým patří třeba Don’t Stop Me Now od skupiny Queen, Walking on Sunshine od Katriny a The Waves nebo Dancing Queen od Abby. Chybu neuděláte ani s latinskoamerickou hudbou a jejími vibrujícími rytmy, které údajně posilují radost ze života.

Pomáhá

Muzika blahodárně působí nejen na naši psychiku, ale i na naši tělesnou schránku. Pozitivní dopad má na srdeční činnost i dýchání, dochází k vzájemné synchronizaci – rychlá zrychluje, pomalá zpomaluje. Využívána je také pro zlepšení stavu u chronických nemocí nebo pro zmírnění bolesti. Příště tedy místo do lékárničky pro zázračnou pilulku „osolte“ reproduktor a pusťte si své oblíbené album. Účinek je zaručen!

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*