de de de


Novinky:

Čajový obřad s Matcha tea vám přinese vzpruhu i relaxaci

Čaj Matcha se připravuje z jemně namletého prášku jasné zelené barvy, který pochází z předem zpracovaných čajových lístků. Již před stovkami let jej využívali Japonci k mystickému čajovému obřadu s předem stanovenými přísnými pravidly. Dodnes je tento druh čaje uznáván pro svoje výjimečné účinky jako elixír zdraví a dlouhověkosti.

Svoji sytě tmavou barvu získává Matcha tea díky růstu ve stínu

Matcha Tea tvoří přes svoje velmi pozitivní účinky na lidský organismus necelé jedno procento čínské čajové produkce. Je to mimo jiné dáno náročností jeho produkce, která se v mnohém liší od výroby běžného čaje či pěstování bylinek.  Matcha se totiž připravuje jen z těch nejkvalitnějších čajových lístků, které rostou ve stínu. Ty jsou známy pod označením tencha. Díky tomu, že rostliny nejsou vystaveny přímému slunečnímu záření, je zpomalen jejich růst i fotosyntéza, díky čemuž mají listy svůj typicky tmavě zelený odstín, který dodává Matcha tea tu správnou chuť i vůni, ale také vysoký obsah pro lidské tělo příznivých látek. Čaj Matcha se sklízí ručně a ihned po sklizni se čajové lístky spaří, aby nenastal proces oxidace. Na rozdíl od jiných druhů čajů se listy následně jemně pomelou na jemný zelený prášek, který je výsledným produktem.

Díky svým chuťovým i léčivým vlastnostem si Matcha Tea získává oblibu na celém světě

matcha powder exotic herbsMatcha tea je velmi významným zdrojem vitamínů skupiny A, B, C, E a K a dalších minerálů a stopových prvků. Najdeme v něm také velmi vysoký obsah antioxidantů a polyfenolů přispívajících k posílení lidského imunitního systému. Díky obsahu jisté formy kofeinu zvaného theofylin lišícího se od toho přítomného v kávě pomáhá matcha se zvýšením energie a povzbuzením organismu. Tento proces však nedoprovází nepříjemné vedlejší účinky a k uvolňování energie dochází mnohem pomaleji a po delší dobu. Díky vysokému obsahu chlorofylu pomáhá matcha tea  také s detoxikací a čištěním organismu a eliminací jeho překyselení, tedy neblahému důsledku hektického životního stylu.

Jak je možné matchu konzumovat?

Asi nejčastěji je prášek z matchy využíván pro přípravu lahodného čajového nápoje. Tento způsob konzumace ale vyžaduje dostatek času a také náladu na náročnou přípravu. Abyste matchu mohli konzumovat i v průběhu běžného pracovního dne a měli jej vždy po ruce, jsou pro vás připraveny kapsle předem naplněné matcha práškem, které si sebou vezmete do kabelky do práce i do batohu na cesty.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*