de de de


Novinky:

Dodejte tělu vše potřebné díky superpotravinám

Pokud se zajímáte o zdravou stravu, pak pravděpodobně víte, co to jsou superpotraviny. Superpotraviny jsou totiž v současné době obrovským hitem. Jedná se o potraviny, v nichž je více tělu prospěšných látek než v jiných potravinách. Jsou proto pro tělo vhodnější, zdravější, dodají mu skutečně všechno, co potřebuje. Pokud nyní slyšíte o superpotravinách poprvé, možná nevíte, po jakých sáhnout či jaké potraviny se do zmiňované skupiny řadí. Prozradíme vám proto potraviny, které jsou za superpotraviny označovány a které dodají tělu opravdu všechno, co ke svému správnému fungování potřebuje.

Ještě na úvod je třeba říct, že v superpotravinách najdete namixované vitaminy i stopové prvky a minerály. Možná právě v tom tkví jejich síla.

pixabay.com

Borůvky

Byť to jsou jen obyčejné borůvky, jsou to superpotraviny. Borůvky totiž v sobě ukrývají velké množství vitaminu C, stejně tak v sobě obsahují obrovské množství antioxidantů a flavonoidů. Jsou prevencí proti cukrovce, také bojují s vysokým krevním tlakem a mimo jiné zabraňují celé řadě srdečních problémů. Dokonce jsou známé tím, že pomáhají ženám vyrovnat se s nevyhnutelným přechodem.

Plody goji

Plody goji neboli plody kustovnice čínské. To jsou superpotraviny, které jsou velice známé ve světě zdravé výživy. Pochází z horských oblastí Asie, podporují imunitní systém, vyrovnávají pH v krvi a kromě toho mají protizánětlivý efekt. Navíc jsou skvělým zdrojem beta-karotenu a dokážou ulevit od problematického zažívání.

Hlávkový salát

Kdo by to byl čekal! I hlávkový salát se řadí k superpotravinám. Zelené listy hlávkového salátu totiž obsahují celou řadu prospěšných vitaminů, navíc jsou zdrojem železa a kyseliny listové. Chrání kardiovaskulární systém, kromě toho podporuje trávení a odstraňuje únavu, která je nepřítelem nejednoho z nás.

Zelený čaj

Ani na čaje nezapomínejte! Zejména pijte zelený čaj, který se taky k superpotravinám řadí. Chrání tělo před volnými radikály, dokonce snižuje riziko vzniku rakoviny.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*