de de de


Novinky:

Jak pečovat o rovnátka

Bezchybný úsměv je tím nejlepším doplňkem. Pomocí stomatologů a rovnátek ho dnes může docílit prakticky každý z nás. V dnešní době máme na výběr z několika typů rovnátek. O všechny ale musíme správně pečovat. Vynaložený čas se nám jistě vyplatí. Jestliže si navíc osvojíme správné zvyky při čištění zubů s rovnátky, bude jejich nošení o poznání příjemnější.

Intenzivní hygiena

Zuby bychom měli vždy udržovat perfektně čisté, a to bez ohledu na typ rovnátek, který máme. Pravidelné čištění klasickým i mezizubním kartáčkem pro nás musí být samozřejmostí. Ještě před samotným nasazením rovnátek je dobré navštívit profesionální dentální hygienu. Jen tak bude náš chrup zbavený všech nečistot a vodního kamene, které bychom klasickým kartáčkem odstranili jen stěží.

zdroj obrázku: pixabay.com

Fixní rovnátka

Při zmínce o rovnátkách si nejčastěji vybavíme zámky spojené drátky na vnější straně zubů. Ať už se jedná o ocelové, nebo keramické zámky, tento typ zubních rovnátek vyžaduje důkladné čištění. Při nošení klasických rovnátek se zbytky jídla lehce usadí v zámcích, kde působí problémy. Proto bychom si měli zuby čistit po každém jídle. A to i z estetických důvodů. Se zbytky jídla mezi zuby nikoho neoslníme!

Incognito

Typ rovnátek, který lidé stále častěji volí, jsou lingvální rovnátka neboli Incognito. Je to varianta fixníxh rovnátek. V tomto případě jsou ale umístěna z vnitřní strany zubů. Pro okolí jsou proto rovnátka neviditelná. To ale neznamená, že bychom v čištění chrupu měli polevit. Naopak, vnitřní strana zubů je obtížněji přístupná a na čištění bychom si měli vyhradit dostatek času.

Invisalign

Moderním a pohodlným typem rovnátek jsou fóliová rovnátka Invisalign. Pražští stomatologové z kliniky Mediestetik nám zajistí fólie přesně na míru našemu chrupu. Tento typ neviditelných rovnátek není na zubech trvale nasazený. S čištěním proto nebudeme mít tolik práce. Během jídla je totiž můžeme bez problému sundat. Aby byl jejich účinek skutečně maximální musíme rovnátka na zubech mít alespoň 22 hodin denně.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*