de de de


Novinky:

Jak zvládnout detoxikaci organismu?

Lidské tělo je každý den neustále namáháno a i ono si zaslouží odpočinek. Mnozí lidé bohužel neposlouchají své tělo a později se diví tomu, že zkolabuje nebo že je nadmíru vyčerpané. Tělu bychom měli neustále dopřávat to, co si zaslouží, a sice kvalitní spánek a dostatek vitaminů a tělu potřebných látek, aby mohlo správně a bez problémů fungovat. Do jídelníčku doporučujeme zařadit produkty v podobě superpotravin, jako jsou plody goji nebo chia semínka. A aby se tělu dařilo, dvakrát ročně podstupte takzvanou detoxikaci organismu.

Detoxikace organismu není nic špatného, je to naopak velmi prospěšná a důležitá činnost pro náš organismus a jednotlivé orgány. Odborníci doporučují podstoupit detox dvakrát ročně, a to na jaro a také na podzim. Abyste však detox zvládli snadno, máme pro vás několik tipů, jak na to.

zdroj obrázku: pixabay.com

Nehladovějte, hodně pijte

Mnozí lidé jsou toho názoru, že při detoxikaci je třeba hladovět, ale opravdu to tak není. Během detoxikace se snažíte o odstranění škodlivých látek z těla, nesnažíte se zhubnout. Abyste své tělo očistili bez problémů, nehladovějte a hodně pijte, abyste se vyhnuli případné dehydrataci, která rozhodně není nic příjemného.

Žádný alkohol, žádná káva

Účelem detoxikace je vyčištění organismu, a to se s kávou a alkoholem rozhodně nepodaří. Proto kávu i alkohol během detoxikace pořádně omezte, ulevíte tak žaludku i játrům. Navíc káva i alkohol tělo dehydratují, raději místo nich tedy pijte vodu.

Jídelníček plný antioxidantů

Při detoxikaci doporučujeme do jídelníčku zařadit antioxidanty, které se podílí na pomalém stárnutí. Abyste však nemuseli pátrat po tom, kde se antioxidanty nachází, máme pro vás několik tipů – antioxidanty najdete třeba v borůvkách, v rozmarýnu, v zeleném čaji nebo třeba ve špenátu, v šalvěji či v krásně vonící mátě.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*