de de de


Novinky:
Home » Zdraví » Víte, co je to akupunktura?
Víte, co je to akupunktura?

Víte, co je to akupunktura?

V dnešní době se nemusíte spoléhat pouze na moderní medicínu. Do popředí zájmu mnohých lidí se dostává tradiční čínská medicína. Je to akupunktura pocházející právě z Číny. Pokud jste o ní doposud neslyšeli určitě je vhodné zmínit, že se jedná o práci s akupunkturními body. Těch má každý člověk na těle přehršel. Právě do nich jsou zapíchávány speciální jehly. Z tohoto popisu tedy jasně vyplývá, že ten, kdo provádí akupunkturu, musí být mistrem svého oboru, aby dokázal člověku pomoci.

Jaké jsou principy v akupunktuře?

V rámci akupunktury se můžete setkat se dvěma principy. Tím prvním je ženský princip označovaný jako Jin. Mužský princip je naopak pojmenována jako Jang. Tato čínská filozofie je mimochodem spojena i s mnohými dalšími oblastmi, nejenom s akupunkturou.

Důležitý je také princip pěti prvků. Tyto prvky představuje dřevo, oheň, země, kov a voda. Každý z nich se pojí s určitou částí těla. Dřevo, to jsou játra a žlučník. Oheň je srdce, tenké střevo, tři ohřívače a obal srdce. Země jsou slezina a žaludek. U kovu se berou v potaz plíce a tlusté střevo. Naopak u vody jsou hlavním tématem močový měchýř a ledviny.

Akupunktura má i jiné podoby

Akupunktura, to není pouze zabodávání jehel do těla, které mají mimochodem trochu odlišnou velikost od 0,2 mm do 5 mm. Tento způsob léčby může být realizován také prostřednictvím požehování, kdy se na tělo nechává působit tělo. Kapitolou samou o sobě jsou pak magnety. Tato odnož klasické akupunktury je prezentována jako magnetopunktura. Když je využíván tlak, jde o akupresuru a pokud je použit laser, označení je laseropunktura.

Pokud máte jakékoliv pochybnosti o akupunktuře, pak neváhejte a navštivte některé z vyhlášených specialistů ve svém okolí. Možná se budete divit, jak dokáže nauka této léčby prostřednictvím desítek bodů na těle zlepšit celkové zdraví, potažmo psychiku.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu