de de de


Novinky:
Home » Zdraví » Zlozvyky, které zrovna neprospívají zdraví
Zlozvyky, které zrovna neprospívají zdraví

Zlozvyky, které zrovna neprospívají zdraví

Každý z nás trpí určitými zlozvyky. Některé jsou obtěžující pro okolí, jiné dokonce i pro nás samotné. Mnohé z nich můžou dokonce škodit lidskému zdraví. A právě na takové zlozvyky se v dnešním článku zaměříme. Seznámíme vás s těmi nejčastějšími z nich. Ty se ve výsledku mohou týkat i vás samotných.

Klasické kousání nehtů

Pokud bychom měli zmínit jeden z nejčastějších zlozvyků, bude to bezpochyby kousání nehtů. Tento zlozvyk má dokonce i své odbornější pojmenování. Je to onychofobie, k níž vede řada nejrůznějších aspektů. Nutkání, uklidnění, nervozita. Každý to má trochu jinak. Podstatné je zmínit, čím koukání nehtů vlastně škodí lidskému zdraví. Při koupání si můžete velice často přivodit trhlinky na prstech a záděry, které jsou později bolestivé. Zároveň okousané nehty nepůsobí moc okouzlujícím dojmem.

Zlozvyky týkající se nohou

Mezi další zlozvyky lze zařadit například nošení upnutých kalhot, a to se týká nejenom žen, ale také mužů. V jejich případě totiž zhrozí třeba přetočení varlete. U žen to mohou být problémy s močovými cestami nebo vaginální infekce. K tomu všemu se pochopitelně přidává i brnění nohou kvůli špatnému prokrvování.

Co se týče žen, můžeme upozornit ještě na jeden zlozvyk týkající se nohou. Je to dávání si nohy přes nohu. V této poloze dochází nejenom k oslabování hýžďového svalstva, ale také k problémům se stehenními kostmi.

Spaní na břiše

Zlozvyky nás ovšem nemusí doprovázet pouze přes den, ale také v noci. Typickým příkladem je spaní na břiše. Během něho vám mohou vzniknout celkem nežádoucí problémy s páteří. Ráno můžete trpět bolestí krční páteře, zad a podobně. Tyto problémy navíc mohou přerůst až do těch chnonických. Pokud tedy bojujete s některými z výše uvedených zlozvyků, pokuste se je co možná nejvíce eliminovat. Prospějete tím minimálně svému zdraví.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu