de de de


Novinky:

Čtyři autodoplňky, které by neměli řidiči postrádat

Mnozí lidé jsou toho názoru, že autodoplňky jsou postradatelné, že jsou jen na okrasu. Jenže autodoplňky nejsou jen pro parádu, ale mají především ochrannou funkci. Každý řidič může nechtíc škrábnout svůj vůz, ostatně na silničních komunikacích neustále jezdí nezodpovědní řidiči, kteří mohou do vašeho vozu narazit. Svůj vůz tedy chraňte, vždyť se nejedná o levnou záležitost. Abyste neinvestovali do doplňků, které nevyužijete, poradíme vám, jaké autodoplňky byste rozhodně postrádat neměli.

V současné době na trhu najdete autodoplňky pro jakýkoli typ, model i značku vozu. Ať už jste majitelem vozů značky BMW, Kia nebo Citroen, autodoplňky budou perfektně sedět do vašeho vozu. Jak jsme však zmínili, na trhu je autodoplňků mnoho a ne všechny je třeba pořizovat. Přinášíme seznam autodoplňků, za které se utrácet vyplatí.

zdroj: pixabay.com

1) Autokoberce

Koupí samotného automobilu to nekončí. Je třeba investovat do autodoplňků, konkrétně do autokoberců, které se nejčastěji pořizují v gumovém provedení. Textilní autokoberce už nejsou tak atraktivní jako kdysi, nyní se upřednostňují zmiňované gumové autokoberce, jelikož právě tyto koberce vzdorují vodě, tudíž neplesniví a následně nezapáchají. O textilních autokobercích se to říct nedá.

2) Lišty na nárazník

Nárazník je část vozidla, která nejvíce trpí. Pokud chcete nárazník ochránit, pořiďte si lištu na nárazník, která ochrání vůz nejen při parkování nebo před nezodpovědnými řidiči.

3) Zimní clony

Zimní clony chrání především chladiče, konkrétně zabraňuje průchodu studeného vzduchu k chladiči, čímž nedochází k ochlazování chladící kapaliny. Díky zimním clonám se motor vozidla zahřeje rychleji.

4) Prahové lišty

Dalším nepostradatelným autodoplňkem jsou prahové lišty, které chrání vůz před oděrkami, škrábanci nebo jiným poškozením, za které většinou můžeme my sami.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*