de de de


Novinky:
Home » Auto » EU chce sledovat spotřebu aut všech řidičů

EU chce sledovat spotřebu aut všech řidičů

Evropská unie se snaží hlídat a sledovat ledacos. Pokud jde o kvalitu životního prostředí, platí to dvojnásob. Když se tak zamyslíte nad významnými znečišťovali ovzduší, určitě vás napadnou auta, kterých kolem nás jezdí více než dost. Proto se není čemu divit, že EU chce sledovat spotřebu aut jednotlivých řidičů.

Spotřeba udávaná výrobcem vs. reálná

Už dnes je naprosto běžné, že automobily musí u každého modelu vozu splňovat jisté normy z pohledu znečištění ovzduší, aby takový model vůbec mohl sjet z výrobní linky a byl uveden na trhu. Auta jsou spojena s udávanou spotřebou, která je v souladu s normami týkajícími se znečišťování ovzduší.

Je ale pravdou, že spousta řidičů jezdí tak, že takových hodnot jednoduše nikdy nedosáhne. Právě proto chce EU monitorovat reálnou spotřebu u vozů. Možná se nyní ptáte, jak takového kroku chce vůbec docílit? Poměrně snadno. Už nyní k tomu má vhodný nástroj. Jsou to palubní počítače v automobilech, které zaznamenávají mimo jiné skutečnou spotřebu daného vozu. Takovou funkcí by mělo být od roku 2021 vybaveno každé nové auto, které se bude prodávat. A tomu tak opravdu je. Jde o jednu z nejzákladnějších funkcí palubního počítače.

cars

Jak získat data o spotřebě aut?

Doposud jsme se bavili pouze o tom, jak lze taková data získat. Nyní ovšem vyvstává otázka, jak data z palubních počítačů obdrží Evropská unie? To je zatím otázkou do pranice. Je však pravděpodobné, že možná hodně brzy se to dozvíme. Stačí jen konkretizovat mechanismus, jak taková data obdržet.

Výsledkem toho všeho má být udržitelnost ekologického provozu aut. Pokud ovšem budete jezdit tak, že spotřeba bude velká a budete znečišťovat ovzduší, můžete za to jednou zaplatit příslušnou daň. V tomto směru totiž není nic jisté a nikdo neví, s čím může Evropská unie přijít. Nechme se tedy překvapit.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*