de de de


Novinky:

Ferrari 458 Italia

Kdo je pracovitý a snaží se, daleko to dotáhne. Kdo to daleko dotáhne, je bohatý a má na účtě miliony. Kdo má miliony na účtě, má v garáži i Ferrari. Platí to? To my zatím neumíme posoudit, nicméně auta Ferrari se nám zamlouvají. Co třeba takové Ferrari 458 Italia? Pojďme se na toto luxusní vozítko podívat zblízka.

Italský závodní kůň

Ferrari 458 ItaliaZnačka Ferrari má domov v Itálii, ve městě Maranello. Založil ji v roce 1929 automobilový závodník Enzo Ferrari. Původním účelem firmy bylo sponzorování závodníků. První automobil Ferrari byl závodní vůz Tipo 815, předvedený v roce 1940. Po 2. světové válce však přibyla výroba právě silničních vozů. Dnes je Ferrari součástí skupiny Fiat. Vozy dodnes slouží jako vizitka bohatých lidí, od vozů „běžných smrtelníků“ se liší především luxusním designem.

Ferrari je stálicí v automobilových závodech, především Formule 1. Ne nadarmo má automobilka koně ve svém znaku, mezi závodníky z této stáje patřili a patří ti nejlepší, např. Michael Schumacher, Kimi Raikkonen nebo Fernando Alonso.

Ferrari 458 Italia

V roce 2009 přišlo Ferrari na trh s novým sportovním autem, Ferrari 458 Italia.

Sportovní vůz Ferrari 458 Italia je dvoudvéřový sportovní vůz uvedený na trh roku 2009. Osmiválcový zážehový motor s přímým vstřikováním paliva je umístěn ve voze Ferrari 458 Italia před zadní nápravou, je vůbec prvním vozem s takovým umístěním. Zrychlení z 0 na 100 km/ h tento vůz zvládne za necelé 3,4 sekundy. Vůz není v nabídce s manuální převodovkou.

Verze Ferrari 458 Italia GTC byla představena jako závodní auto pro rok 2011. Vyznačuje se 4,5 l motorem a řazením pádly umístěnými pod volantem. Do roku 2011 bylo toto řazení pravidly závodů zakázáno.

Koupili byste si ho? My bychom tedy určitě takovou nabídkou nepohrdli!

Obrázek převzat z www.ferrari.com. 

Ferrari 458 Italia
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

1 komentář

  1. Ferrari je super fáro, ale jak píšete to si nemůže bohužel každý dovolit ;-(

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*