de de de


Novinky:

Italské Alpy

Každým rokem nabírají italské Alpy víc a víc bodů v oblíbenosti. Je to hlavně kvůli kvalitním službám. Mohou se chlubit vynikající upraveností sjezdových tratí, dávají se záležet na jednoduchém značení a orientaci. Italové také velice dbají na bezpečnost jednotlivých tratí. Výhodou stálé modernizace je řada nových sedačkových a kabinových lanovek. Úchvatnost masivu Dolomit vše přibližuje až na samotnou hranici dokonalosti.

Dolomiti Superski

Nejznámější oblastí, navštívenou ročně tisíci zájemci o komfortní lyžování je Dolomiti Superski. Tato oblast Itálie nabízí překrásné horské scenérie, včetně závratných výhledů do všech stran, třeba na nejvyšší horu Dolomit, Marmoladu. Z oblíbených středisek oblasti zmíníme Arrabu, Kronplatz, Val di Fassa a Val Gardenu.

Arraba – Marmolada

Špičkové středisko si stále uchovává jedinečnou atmosféru. Cesta do krásných horských vesniček vede přes řadu průsmyků. Nesnadná dostupnost tak chrání místo před přílišnou modernizací. To ale rozhodně neplatí o lyžařském areálu. Najdeme zde velké procento spíše náročnějších typů sjezdových tratí. Díky poloze Marmolády se na severních svazích drží sníh do pozdního jara a lyžovat lze i na ledovci. Tyto výhody se stávají zároveň nevýhodou, pokud se na hory vypravujete s malými dětmi. Ze střediska nebudou nejspíš nadšeni ani příznivci snowparků, najdou zde zatím jen jeden. Přesto se toto středisko díky svému specifickému duchu dob minulých řadí do kategorie toho nejlepšího, co italské Alpy nabízí.

Alta Badia

Toto středisko nabízí vše, na co si myslíte. Od úžasných pohledů na masivy Dolomit, přes luxusní sjezdovky pro lyžaře všech kategorií, po komfortní ubytování. Tento areál nabízí přes 100 kilometrů perfektně upravených tratí, kde nadpoloviční většinu tvoří mírné modré svahy. Na své si ale přijdou i adrenalinoví nadšenci. Zajet svůj osobní rekord mohou na slalomové sjezdovce Gran Risa.

Kronplatz

Sjezdové tratě na širokých pláních Kronplatzu nabízí jedinečné sportovní zážitky. Středisko se může pochlubit velkým počtem komfortních kabinových lanovek. Protože se areál rozprostírá po celém horském masivu, můžete celý den lyžovat na sluníčku. Na své si přijdou milovníci černých padáků, snowboardisté všeho ražení díky kvalitním snowparkům a samozřejmě i začínající lyžaři potřebující jasně čitelný terén s pozvolným klesáním bez nepříjemných překvapení.

Val di Fassa

Další středisko ve výčtu italských Dolomit, které také nabízí spoustu možností pro sportovce. Běžkařské tratě se táhnou desítky kilometrů a nabízejí překrásné scenérie hor a také zážitek z absolvování úseku známé tratě Marcialongy. Toto místo není cizí ani vyznavačům freeride. Nachází se zde populární sjezdy z Sass Pordoi.

Ohodnoťte článek

Sdílejte článek

1 komentář

  1. Inspirativní článek, hned bych vzal lyže a jel. Bohužel i kdybych měl kam, po operaci kolene by to stejně nešlo:(.

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*