de de de


Novinky:

Jaké SUV pneumatiky jsou na zimu nejlepší? Poradíme vám, podle čeho je vybírat

SUV vozy se od běžných osobních v mnohém odlišují. Poskytují nejen větší prostor, ale i jiné jízdní vlastnosti. Ty jsou ovlivněny jak konstrukcí auta, tak především pneumatikami. Při jejich výběru byste se proto měli zaměřit hlavně na to, aby svými parametry odpovídaly charakteru a nárokům automobilu.

Pamatujte na to, že „SUVéčko“ je těžší, má výše posazené těžiště a mělo by zvládnout projet i terénem, resp. minimálně po nezpevněné přírodní cestě, aniž by se to jakkoliv projevilo na ovládání a řízení. Ideální guma tak musí být:

  • dostatečně pevná,
  • dobrým vzorkem,
  • a odolnými bočnicemi.

3 tipy pro správný výběr

  1. Zvažte, kde nejvíce jezdíte

Pneumatik pro SUV existuje samozřejmě celá řada. Abyste mezi nimi vybrali ten nejlepší právě pro vás, musíte si uvědomit, po jakém povrchu nejčastěji jezdíte. Jsou to silnice? Pak nemá význam investovat do obutí určeného do náročnějšího terénu. Z tohoto hlediska se setkáte s druhy značenými jako HT (Highway terrain), AT (All terrains), MT (Mud terrains) a EXT (Extreme terrain).

Bridgestone Blizzak LM-80 EVO

  1. Podívejte se do technického průkazu

Všechny zásadní informace o povolených rozměrech najdete ve velkém technickém průkaze. Určitě si ho proto připravte jako pomocníka k nákupu. Jestliže vozidlo máte „z druhé ruky“, doporučujeme ještě zkontrolovat, zda aktuálně použité ráfky velikostně souhlasí.

  1. Vyvarujte se čínských výrobků

Poslední uvedený tip je čistě praktický a vychází z výsledků odborných testů i uživatelských recenzí a diskuzí. Nenechte se zlákat nízkou cenou a vyhněte se čínským pneu, které mohou být kvůli špatné kvalitě dokonce nebezpečné.

Srovnání: zimní vs. terénní

Pokud se svým SUV jezdíte výhradně v terénu, vystačíte si i v zimě s celoroční terénní pneumatikou, která je k takovému použití uzpůsobená. Jiné podmínky ale nabízí vozovka, která se právě v chladnějším období stává velmi zrádnou. Na ní se univerzální gumy neosvědčí.

Zimní pláště jsou vyrobené ze speciální směsi pryže, která netvrdne ani při nízkých teplotách a zaručuje na asfaltu pohodlné ovládání auta, dostatečnou stabilitu, záběr i brzdný výkon. Zkrátka umožňuje jezdit bezpečně, což je to nejdůležitější.

Dunlop Winter Sport 5 SUV

Pneu s perfektním poměrem kvalita/cena

Ze všech informací jasně vyplývá, že nemá smysl pořizovat nekvalitní, typicky neznačkové, dezény. Jenže jak se vyznat v nabídkách jednotlivých značek, když modelů je tolik? Usnadníme vám to. Připravili jsme pro vás přehled TOP pneumatik, které jsou aktuálně na trhu k dostání.

  • Continental TS 850P SUV

Mají asymetrický dezén a zkosené lamely, takže výborně sedí na mokré i suché silnici a zabírají na sněhu.

Ideál na ledovku či do břečky, i tak bychom mohli tyto pneu popsat. Jsou vybaveny středovým žebrem, důmyslně řešenými lamelami a ramenními bloky, což zaručuje jejich výbornou přilnavost.

  • Goodyear UltraGrip Performance SUV Gen-1

U těchto gum stojí za pozornost systém samouzamykacích lamel, které se postarají o stabilitu auta na mokrém či zasněženém povrchu. K přednostem dále patří i nízký valivý odpor.

Nabízí spolehlivou a pohodlnou jízdu za mokra i na zledovatělé vozovce. Skvěle „sedí“ i na sněhu. Prvotřídní provedení a materiál potvrzují i závěry z přísných testování.

Jaké SUV pneumatiky jsou na zimu nejlepší? Poradíme vám, podle čeho je vybírat
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*