de de de


Novinky:
Home » Cestování » Doplnit déčko u moře? Lákají Kanárské ostrovy, Omán i Egypt!
Doplnit déčko u moře? Lákají Kanárské ostrovy, Omán i Egypt!

Doplnit déčko u moře? Lákají Kanárské ostrovy, Omán i Egypt!

Vypnout, odletět pryč a doplnit vitamín D pro posílení imunity do přímořských letovisek teď v zimě? Nabídka je i přes koronavirovou pandemii lákavá, po několika málo hodinách přímého letu z Prahy se můžete procházet po pláži na některém z Kanárských ostrovů, na bílý písek láká Omán a stálicí pro tuzemce zůstává Egypt. Kam vyrazíte?

Lenošení na Kanárských ostrovech

Ostrovy věčného jara, jak se lidově řečeným Kanárům přezdívá, lákají na slunění na pláži a bezbřehé lenošení, které doplňuje pověstná místní pohostinnost. Stačí si koupit letenku na Gran Canarii, Tenerife, Lanzarote nebo Fuerteventuru a zajistit si parkování na pražském letišti, pak už se můžete těšit na kanárskou gastronomii, založenou na darech moře a výtečně upravených rybách. Výborně chutná rybí polévka s bramborami „caldo de pescado“ nebo jsou oblíbené rybí tapas i naložený mořský okoun v soli „sancocho“ podávaný s omáčkou „mojo“. Vše doplňují výtečná kanárská vína, muži jistě nepohrdnou sklenkou typického medového rumu.

Namísto Emirátů do Ománu

Dalším místem, které láká na zimní odpočinek u moře, je Omán, který řada cestovatelů volí na úkor Emirátů. V sytě tyrkysových vodách Indického oceánu se skrývá bohatý podmořský svět, což potěší všechny milovníky potápění. K tomu ománské hotely lákají na luxus a špičkový servis. Delší let vynahradí i neskutečné wellness služby, které se řadí mezi nejlepší na světě.

Egypt pro každého

Zatímco Omán nepatří mezi nejlevnější destinace, Egypt láká movitější klientelu, běžné turisty i batůžkáře. Všichni si mohou užít nízkých cen za parkování na letišti i laciných zájezdů do čtyř a pětihvězdičkových hotelů u Rudého moře, což je dílo koronavirové pandemie. Pláže navíc zejí prázdnotou, nic tak nebrání načerpat dostatek vitamínu D pro posílení imunity na přicházející další vlnu spojenou s mutací omikron. Egypt nabízí kromě výtečných koupacích podmínek i výborné wellness služby spojené s masážemi nebo saunováním.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu