de de de


Novinky:

Konečně jsem si vybral kvalitní letní pneumatiky

Po dlouhé době mě letos čekal výběr letních pneumatik, protože ty staré již měly ta nejlepší léta za sebou. Vzhledem k tomu, že jsem už nakoupil a po několika stovkách kilometrů jsem nadmíru spokojený, rozhodl jsem se podělil s vámi o vlastní zkušenost.

Dojíždění zimních pneumatik jsem zavrhl

Někdo z vás možná může namítat, proč jsem si na voze nenechal zimní pneumatiky, které už jsou také na hraně své životnosti a na léto by měly ještě velký vzorek? Důvod je jediný. Mám rád sebe a svou rodinu, již nechci ohrožovat tím, že naše vozidlo bude na silnici nekontrolovatelné. Jednou jsem něco podobného vyzkoušel a nevyplatilo se mi to.

S letními pneumatikami mám jedině dobrou zkušenost. Jízdní vlastnosti mého vozu jsou o poznání lepší než dojíždět zimní pneu. Přiznám se, že v tomto směru jsem neuvažoval ani o tom, že bych si pořídil celoroční pneumatiky. Je zkrátka léto a já chci tu nejlepší směs na ježdění v těchto klimatických podmínkách.

Jaké pneu jsem nakonec zvolil?

Hned na úvod se přiznám, že jsem vybíral mezi dvěma typy výrobků. Tím prvním byla novinka Continental PremiumContact 6. Ta zaručuje maximální komfort a umožňuje díky vysoké přilnavosti sportovní jízdu. I maximální brzdný účinek na mokré silnici pro mě byl v tomto směru poměrně lákavým argumentem. Nakonec je ale pravda, že u mě tak trochu zvítězila cena. Vzhledem k tomu, že jsem spíše sváteční řidič, nemám takové nároky jako ostatní.

Proto jsem sáhl po variantě Semperit Comfort Life 2, která se prezentuje optimalizovaným handlingem a nízkou hlučností na jakémkoliv povrchu. Uvidím, příště možná půjdu do nějaké vyšší kategorie, ale v současné době jsem s tímto modelem maximálně spokojen. Za mě tedy mohu doporučit a rovnou říci, že i ty Continental budou jistě kvalitním kouskem pro častější řidiče, než jsem já sám. O tom nemám pochyb.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*