de de de


Novinky:

Nadrozměrná přeprava je věda. Komu ji svěříte?

Pod pojmem nadrozměrná přeprava si nepředstavujte stěhování klavíru nebo vestavěných skříní. Slovem nadrozměrný se označují například výrobní linky, stroje nebo pece. Většinou jde o věci využívané v průmyslu, o tento typ přepravy mívají zájem zpravidla firmy, nikoliv jednotlivci.

V celém Česku působí celá řada přepravců, přeprava nadrozměrných zásilek ovšem patří k činnostem pouze mála z nich. Pro přepravování takových velkých a těžkých věcí totiž potřebujete patřičnou techniku.

Přeprava těžkých zásilek vyžaduje tahače i návěsy

Přepravou těžkých zásilek se zabývá například logistická a spediční firma Easy Logistics. Využívá k tomu tahače Volvo, portálové návěsy Broshius, Faymonville a Schwarzmüller. Přepravu realizuje často i za hranice ČR, minulý měsíc přepravovala třeba pec do polského Koninu. V srpnu převážela damper o váze 75 tun z Belgie do Brna. Jistě chápete, že taková přeprava těžkých zásilek je náročná i na řidiče. Musí být zkušení, trpěliví a šikovní, s velkým nákladem by totiž jinak mohli napáchat velké škody. Často se navíc jezdí v noci, aby se nenarušoval běžný denní provoz.

Nadměrná přeprava Tahač Volvo a osý podvalník Maxtraile

Už samotné plánování cesty je kumšt

Když převážíte obrovský náklad, musíte počítat s tím, že je rozměrný a také těžký. Nemáte přístup na všechny silnice, s velkým tahačem je vyloučeno jezdit po nějakých silničkách spojujících malé vesnice. Přes některé mosty nemůžete přejíždět kvůli jejich nosnosti, někdy zase kvůli výšce neprojedete pod mostem. Nadrozměrná doprava si vyžaduje pečlivé plánování trasy.

Cesty ze zahraničí nebo do cizích států vyžadují ještě více přípravy, kolikrát jsou zapotřebí nejrůznější povolení. Easy Logistics nabízí kompletní spediční služby, proto je schopná zajistit i tato povolení. Ať už vás zajímá přeprava kdekoliv po Evropě, pomohou vám dovézt váš nadměrný náklad bez problémů.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*