de de de


Novinky:

Nosiče na kola vám pomohou vyřešit problémy s cestováním na cyklovýlety

Pokud si berete na dovolenou s sebou kola nebo jedete přímo na cyklistický výlet na nějaké zajímavé místo, vždy se objeví problém s dopravou. Kola jsou velice špatně skladná a obtížně se převážejí. Proto existují nosiče na kolo, které vám pomohu. Dalším chytrým pomocníkem jsou boxy, které se zase hodí pro rozšíření úložného prostoru. Ukážeme vám, jak tito praktiční pomocníci fungují.

Nosiče na kola za auto

Velice praktickou možností, pokud má vaše auto tažné zařízení, je převážet kola za vozem. Rozhodně je však nedávejte na kárku – to je nejen nebezpečné kvůli obtížnému zachycení, ale také velice nepraktické. Použijte raději speciální nosiče na kola. Ty jsou velmi krátkou „károu“, která je přesně uzpůsobena pro přepravu kol. Pevně je dokáže udržet na svém místě, a to i při náhlé změně směru nebo například při prudkém brždění. Díky tomu, že máte kola přesně za autem, nesnižují se výrazně jeho aerodynamické vlastnosti ani není s nosičem řízení o nic náročnější než bez něho. Nemusíte se bát, že by vaše specializované kolo do nosiče nesedělo. Existuje mnoho universálních konstrukcí, které si poradí i s netypickými pánskými, dámskými a dětskými, silničními i terénními koly. V nabídce najdete také nosiče, které jsou vhodné pro převoz motorky nebo skútru.

nosic na kola

Střešní boxy jako další úložný prostor

Na cyklistické výlety si však neberete jen kola. Je třeba mít s sebou mnoho dalšího vybavení. Pro jeho přepravu se skvěle hodí střešní boxy. Ty rozšíří váš úložný prostor. Pokud se vám nevejde vše do kufru, neomezujte si prostor na sedačkách a zvolte raději bezpečné a aerodynamicky tvarované boxy na střechu. Jejich využití je opravdu široké. Poslouží vám i v případě, že v zimě odložíte kolo a vydáte se na hory – nic lepšího pro transport lyží a snowboardů si nemůžete přát. Upevnění boxů na střechu je velice snadné, stejně jako přístup k uloženým věcem.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*