de de de


Novinky:

Výroba kvalitního automobilového těsnění

Těsnění do motorových vozidel i agregátů se vyrábí několika technologiemi, díky kterým je možné vytvořit jednoduché podložky i složité profilové výlisky.

Výroba automobilového těsnění

Různé druhy těsnění jsou nedílnou součástí technického vybavení každého vozidla. Své využití nacházejí kupříkladu jako těsnění pod plech rozvodů, těsnění zadní poloosy nebo těsnění vodního potrubí. Bez tohoto prvku by se neobešlo žádné motorové vozidlo. Výroba gumového těsnění probíhá několika různými způsoby.

  • Jedním z nich je lisování. Tato část výroby tvoří velkou část lisařské práce. V moderně vybavených lisovnách je možné vyrobit jednoduché podložky i složité profilové výlisky. Kromě průmyslových dílů, těsnění a těsnících kroužků, vycházejí z lisovny i polotovary a lemovky sloužící ke kompletaci metaloplastických těsnění.
  • Dalším technologickým způsobem výroby těsnění je vysekávání. Speciální vysekávací nože vytváří mnoho různých druhů těsnění rozmanitých tvarů i velikostí. Náklady na pořízení zmíněných nástrojů jsou podstatně nižší nežli u lisařských matric, proto se tento způsob využívá i pro malosériovou výrobu.
  • Při výrobě těsnění se využívá i technologie vyřezávání a frézování. Tento způsob umožňuje v podstatě zhotovit žádaný výrobek i na počkání.

Automobilové těsnění

Rychlá a efektivní výroba

Plochá automobilová těsnění, která jsou určena pro všechny značky osobních i nákladních automobilů, pro traktory, motocykly, veterány i autoagregáty, se vyrábějí po jednotlivých kusech i po velkých sériích.

  • V této kategorii můžete najít těsnění pod hlavy válců, sací a výfukové systémy, olejové vany a víka, těsnění palivových a chladících systémů, rozvodů, krytů a převodovek.
  • Dále těsnění hydraulických systémů a autoagregátů.
  • Do zmíněného sortimentu spadají i vymezovací podložky pod vložky válců a mrazovky.

Díky předlohám, které jsou uchovány v archivu, není problém vyrobit většinu druhů těsnění v krátkém časovém úseku. Jestliže se jedná o méně běžný typ, pak se tento produkt vyrobí podle dodaného vzorku, otisku nebo podle technického výkresu.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*